banner406
banner396
16 Mayıs 2017 Salı 10:45
Diyarbakır'daki STK'lar: OHAL İnceleme Komisyonu Hemen Kurulmalı!

MASUM OLANLARIN TESPİT EDİLİP KAMUOYU VİCDANI RAHAT ETTİRİLMELİDİR 


Son yayımlanan KHK ile yine masum olan kişilerin ihraç listesinde olması toplumu ve biz STK'ları ciddi anlamda endişeye sevk etmiş ve geleceğe güvenle bakmayı engellemiştir. Masumlar ihraç listelerinde olmamalı, kamuoyu vicdanı yaralanmamalıdır.  


Hakkında ihraç işlemi yapılan kamu görevlileri ile görevine iade edilmeyi bekleyen kamu görevlileri arasında masumiyeti, millete sadakati, terör ve terör örgütlerine tepkisi, 15 Temmuz sürecindeki millet odaklı duruşu herkesçe bilinen kişilerin olması ve küçümsenmeyecek sayıda fazlalığı; terörün, örgütlerin, bunlara destek olan, irtibat ve iltisakı bulunanların kamudan tasfiyesine yönelik kamuoyu desteğinin mevcut düzeyini tehdit eder bir sonuç olarak karşımızda durmaktadır. Bu boyutuyla karşımızda duran bu haksız durum, ürettiği sorunlar çözülmeli ve çözüme yönelik öneriler ortak akılla ortaya konup değerlendirilmelidir.  


15 Temmuz darbe girişimi sonrası alınması gereken tedbirlerin ivedilikle ve etkili biçimde alınmasını destekliyoruz, başta FETÖ olmak üzere, terör örgütleriyle bağlantılı kişilerin kamudan tasfiyesi gibi amaçlarla ilan edilen OHAL ve bu kapsamda çıkarılan KHK’lar, toplumun büyük bölümü tarafından makul hukuk çevreleri tarafından da anayasaya ve hukukun gereği olarak kabul edilirken, özellikle son KHK olmak üzere, ihraç listelerinde masum olduğu konusunda geniş kanaat bulunan kişilerin yer alması kamuoyu vicdanında tereddütler oluşturmuştur. 


Bu minvalde tüm Türkiye’de ve hassaten Diyarbakır’da kripto Fetöcüler tarafından iftiraya uğrayan ihraç edilen, açığa alınan ve ihraç edilen masum kardeşlerimiz asla Sahipsiz Değildir!  


FETÖ ile mücadeleyi sulandırmak ve dikkatleri kendilerinden uzaklaştırmak amacıyla Devlet kurumunda aktif yetkili Kripto FETÖCÜLER, toplumumuzda kanaat önderi düzeyinde olan ve aramızda güven veren şahsiyetleri, FETÖ veya PKK terör örgütü mensubu olarak göstererek bunların ihraç edilmesine sebep oldular. Bu kripto FETÖ'cüler hala aktif ve etkili görevlerde yer almakta ve masumları hedef almaktadır. Bazı yayın kuruluşları ve kripto FETÖ'cüler 15 Temmuz'da Darbeye direnen İslami STK'LARI ve önemli şahsiyetleri hedef alarak zalimce karar aldırıp bunların ihraç edilmelerine ve açığa alınmalarına zemin hazırlamaya devam etmektedir.  


Ümmet olarak en fazla birlik ve beraberliğe ihtiyaç duyduğumuz bu süreçte bizleri ayrıştırma, ötekileştirme ve düşman ilan etmek istiyorlar. İhraç edilenler içinde masum olanlar ayıklanarak ihtiyacımız olan sevgi, hoşgörü birlik, beraberlik ve kucaklaşmaya ihtiyacımız vardır. Kripto FETÖ'cülerin bu kirli oyununun farkına vararak bu oyunlarına alet olmamamız gerekmektedir.  


15 Temmuz Kahramanları ve FETÖ ile sahada etkin mücadele eden bu ihraç edilen masum kahramanlarımız, bir takım çevrelerin bilinçli operasyonlarıyla memurluktan ihraç etmiş olabilirler ancak bizim gönlümüzden ve toplumun vicdanından asla ihraç edilemeyeceklerdir.  


Bu coğrafya bin yıllık kardeşlik hamuruyla yoğrulmuş, Türk'ü ile Kürt'ü ile Çanakkale'de göstermiş olduğumuz eşsiz birlik ruhunu 15 Temmuz'da tekrar diriltmiş bir millet olarak bundan sonra da bu kazanımları KRİPTO FETÖ'CÜLERİN eliyle sulandırmaya izin vermemeliyiz. Referandumdan dahi bu KRİPTOLARIN sandık kurulu görevlendirmesinde bile etkin olduğunu gördük. Diyarbakır’da Kripto FETÖ’CÜLER eliyle adeta 28 Şubat zihniyeti hortlamış durumda. 


Kripto FETÖ'cülerin raporu ile ihraç edilen İslami STK'ların masum üyeleri bizim kardeşimiz, yol arkadaşımız ve dava arkadaşlarımızdır. Bu bölgede milletin birliğini tesis edip kardeşlik bayrağını dalgalandırarak sahada çalışan dindar şahıslara yönelik ciddi çifte standartlar uygulanıyor. Sözde güvenlik soruşturması adı altında FETÖ’CÜ veya PKK’lı diye, dindar sendika Başkanları ihraç ediliyor.En son Diyarbakır Büro Memur Sen Başkanı Necmettin ALAŞ bununsomut bir örneği. Necmettin ALAŞ gibi değerli şahsiyetler,PKK’lı iftirası ileihraç ediliyorsa tüm DiyarbakırlılarPKK’lıdiye yargılanmalıdır. Çünkü Diyarbakır’da PKK’lıolmayan sadece  tek insan var deseler o da Necmettin ALAŞ’tır, diyebiliriz. Necmettin ALAŞ ve benzer şahsiyetlere PKKveya FETÖ iftirasını atıp Devletimize rapor edilenlerin kripto FETÖCÜ olduğu kesindir.Devletimizin bu iftiracı KRİPTOLARI derhal tespit edipcezalandırması gerekir.Kripto FETÖCÜLER bu yolla hem dikkatlerikendi üzerlerindençekmek hem de halkı devlet ile karşı karşıya getirerek kaos ortamı oluşturmak istiyor. Kısmen de olsa bunu başarsa da millet olarak buna izin vermeyeceğiz. 


Bizler bu bölgede ülkeye ciddi hizmetlerde bulunurken kripto FETÖ’CÜLERİN raporu ve iftirasıyla KHK’larla veya güvenlik soruşturması adı altında sosyal ve ticari hayatımızın önünün kesilmesine asla rıza göstermeyecek, bu kripto FETÖ zihniyeti ile mücadele edecek ve milletimize hizmet etmekten asla vazgeçmeyeceğiz. Türkiye’de ve Diyarbakır’da etkin olarak faaliyet içinde olan kripto FETÖCÜLERE karşı YETKİLİLERİN harekete geçmesini İstiyoruz. Aynı zamanda sahada olan ve her şeye şahit olan, birçok meseleye vakıf olan STK’ların bu mücadelede görüşünün alınması ülkemiz ve milletimizin birlik ve beraberliği açısından önem arz etmektedir.  


Bu millete 15 Temmuz’da nasıl hizmet ettikse aynı aşkla bu hizmete devam edeceğiz, meydanı bu iftiracı kripto FETÖCÜLERE bırakmayacağız. Bu hususta yetkililerin de oynanan oyunun farkına varmasını istiyoruz. 

Son olarak daha önce kurulan OHAL İNCELEME KOMİSYONUNUN ivedilikle göreve başlamasını, böylelikle masum ve mazlum olanların tespit edilerek kamuoyu vicdanının rahatlatılması için burada yetkililere çağrıda bulunuyoruz.  
Kamuoyuna Saygılarımızla... 

DİYARBAKIR STK’LAR PLATFORMU 

 

Son Güncelleme: 16.05.2017 11:08
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.