banner374
12 Aralık 2015 Cumartesi 10:26
Ehliyet Sınav Soruları 12 Aralık 2015
  Ehliyet Sınav Soruları (12 Aralık 2015)  Bugün, Milli Eğitim Bakanlığı(MEB)'nın sınav takvimine göre Motorlu Taşıtlar Sürücü Adayları Sınavı(MTSAS) gerçekleştirildi. Ehliyet sınav soruları12 Aralık 2015 tarihli ehliyet sınavı Türkiye saati ile saat 11.00'da başladı ve 12.00'da sona erdi. Ehliyet almak isteyen adaylara toplamda 60 soru yöneltildi ve en az 35 sorunun doğru cevaplanabilmesi şartı sunuldu. Toplamda 35 soruyu doğru cevaplayamayan adaylar yazılı sınava tekrar girmek zorunda kalacak. Minimum 35 soruyu doğru cevaplayan sürücü adayları ise direksiyon sınavına girmeye hak kazanacak. Hal böyle iken adaylar 12.12.2015 Cumartesi tarihli MTSAS Ehliyet sınav soruları ve cevaplarını merak etmekte. Hangi soruya ne cevap verdiğini hatırlarında tutan adaylar 12 Aralık 2015 tarihli Ehliyet sınav soru ve cevapları Milli Eğitim Bakanlığı'nca açıklanır açıklanmaz soru ve cevaplara bakacak, duruma göre yazılı sınavdan geçip geçmediğini tahminen yordayabilecek.

 Peki 12 Aralık 2015 tarihli MTSAS Ehliyet sınav soru ve cevapları MEB tarafından ne zaman açıklanacak? Milli Eğitim Bakanlığı Ehliyet sınav soru ve cevaplarını sınavdan ne kadar süre sonra açıklıyor? 12.12.2015 tarihli MTSAS Ehliyet sınavı soru ve cevapları açıklandı mı? Ehliyet sınavını geçebilmek için ilgili derslerden en az kaç doğru  yapmak gerekiyor? Ehliyet sınavında her testten(İlk Yardım Bilgisi, Trafik ve Çevre Bilgisi, Motor) belli soruya doğru yanıt verme şartı var mıdır? gibi sorular sürücü adaylarının zihnini oldukça meşgul etmekte.


 12 Aralık 2015 tarihinde yapılan ve adaylara 60 dakika süre verilen, MEB  Motorlu Taşıtlar Sürücü Adayları Sınavı (MTSAS) soruları ve cevapları her ehliyet sınavında olduğu gibi bu ehliyet sınavında da Milli Eğitim Bakanlığı'nca yayınlanacak. Bu noktada adaylar ''Ehliyet sınav soruları ve cevapları sınavdan ne kadar sonra yayınlanıyor?'' , ''Ehliyet sınav soruları MEB tarafından sınavdan kaç saat veya kaç gün sonra yayınlanıyor?'' gibi soruların cevaplarını merak etmekte. Milli Eğitim Bakanlığı(MEB)  Motorlu Taşıtlar Sürücü Adayları Sınavı(MTSAS) gerçekleştirildikten sonra kısa bir süre sonra ilgili ehliyet sınavının sorularını ve cevaplarını yayınlıyor. Önceki sınavlara bakıldığında aynı gün, 1 gün sonra, 2 gün sonra veya 3 gün sonra soruların ve cevapların da yayınlandığı görülüyor.

 12.12.2015 tarihli, yani 12 Aralık 2015 tarihli Ehliyet sınav soruları ve cevapları da MEB tarafından en geç 3 gün içerisinde açıklanma ihtimali olmakla birlikte her an açıklanabilme ihtimali de bulunmaktadır. Milli Eğitim Bakanlığı(MEB) MTSAS (12 Aralık 2015 tarihli) soru ve cevaplarını yayınladığı anda her ehliyet sınavı sonrası bulduğunuz gibi yine Mebpersonel.com'da bulabileceksiniz.

 MTSAS, MEB, 12 Aralık 2015 tarihli Ehliyet sınavı soru ve cevapları bakanlık tarafından yayınlandığı an bu sayfada, Mebpersonel.com'da olacak.

Ehliyet Sınav ve sorularını aşağıdan yorum kısmından yazabilirsiniz.

banner182
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
muhammed öz 13 ay önce

bu zamana kadar yapılmış en zor sınavlardan biriydi...

Avatar
yeliz 13 ay önce

resmen kazık sorular ben kaldım tüm kalanlara geçmiş olsun beni ilk yardım bitirdi sanki doktor olacağız alt tarafı ehliyet verecekler bilseydim tıp okuyup doktor olurdum o kadar emek boşuna gitti...

Avatar
kaldım heralde 13 ay önce

kaldım heralde

Avatar
kenan 13 ay önce

Kırık olacak

Misafir Avatar
Emir 13 ay önce @kenan

çıkık olmalı

Beğenmedim! (0)
Avatar
kaldım heralde 13 ay önce

kaldım heralde

Avatar
rıdvan 13 ay önce

trafik görevlisinin 1 elini kaldırma bütün araclar durucak tı cevabı

Avatar
papatya 13 ay önce

kırık,diferansiyel kırmızı siyah ok tanzim işareti akü göstergesi yakıt gostergesi

Avatar
selen 13 ay önce

Çok zordu 12 aralık 2015 soruları

Misafir Avatar
yücel 13 ay önce @selen

şoklarda 50 diye bi soru vardı o azama hız mı yoksa asgari hız mıydı

Beğenmedim! (0)