banner406
banner396
25 Mayıs 2016 Çarşamba 09:49
Güle Güle Öğretmen Dostu Nabi Hoca
 Adalet ve Kalkınma Partisi'nin 24 Ocak 2013 tarihinde kabinede yaptığı değişiklik ile Milli Eğitim Bakanlığı'na Ömer Dinçer'in yerine getirilen Nabi Avcı'nın yaklaşık 3 yıldır yürüttüğü Milli Eğitim Bakanlığı görevi geçtiğimiz gün sona erdi. Avcı, görevi yeni bakan Yılmaz'a dün yapılan törenle devretti.

 Öğretmen dostu bakan Avcı, göreve geldiğinden bu yana gerek yaptığı işlerle gerekse de mizacı ile öğretmenlerin ve öğrencilerin başta olmak üzere eğitim camiasının gönlüne yakın zamanda taht kurmayı başardı. Bu başarı zaman geçtikçe gönül bağına dönüştü. Avcı, bakanlığı bıraktığı gün öğretmenlere duygu yüklü de bir mesaj gönderdi. Mesajda öğretmenin değerine vurgu yapan Avcı, ''....Gözlerinizden öpüyorum. Nabi Avcı'' notu ile veda mesajını noktaladı.

 Bakan Avcı, geçen sürede gerek eş durumu tayinleri olsun gereke öğretmenlerin seminer çalışmaları olsun gerekse de öğretmen atamaları olsun birçok konuda oldukça azimli çalıştı ve olağanüstü performans sergiledi. Yaklaşık 1 milyon personeli ile idare edilmesi oldukça zor olan bir bakanlığı 3 yıl boyunca güzel yöneten Avcı, Cumhuriyet tarihinin en çok öğretmen ataması gerçekleştiren bakanı oldu. 

 Bazen hedef oldu, kimi zaman yıpratılmaya çalıştı, bazen duygulandı; bazen duygulandırdı ve ama en çok eğitimcilerin ve eğitim camiasının yüzünü güldüren bakan oldu.

 Emeklerinize, çabalarınıza, bu zamana kadar yaptığınız ve yapmayı düşünüp de yapamadığınız çalışmalar için 900 bin öğretmen ve 18 milyon öğrenci adına TEŞEKKÜRLER...

Hoşça Kalın sayın Nabi Avcı...Mebpersonel.com / Özel Haber

www.mebpersonel.com

Son Güncelleme: 25.05.2016 21:03