11 Temmuz 2018 Çarşamba 01:15
İl Milli Eğitim Müdür Yardımcılığı Kadroları Kaldırılmadı

''MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞININ TEŞKİLAT VE GÖREVLERİ''ni düzenleyen 703 sayılı KHK geçtiğimi günlerde resmi gazetede yayımlanmıştı. Bu KHK'dan yola çıkarak bazı internet sitelerinde ''İl milli eğitim müdür yardımcılığı kadroları kaldırıldı'' şeklinde haberler yer almıştı.

652 sayılı Milli Eğitim Bakanlığı Teşkilat Kanunu'nun yedinci bölümünün 37. maddesinin 7. bendinde şu ifadeler yer alıyor:

YEDİNCİ BÖLÜM
MADDE 37

(7) (Değişik: 1/3/2014-6528/22 md.) İl Millî Eğitim Müdürü, İl Millî Eğitim Müdür Yardımcısı, İlçe Millî Eğitim Müdürü, İl ve İlçe Millî Eğitim Şube Müdürü, Maarif Müfettişi, Okul ve Kurum Müdürü, Müdür Başyardımcısı ve Müdür Yardımcısı olarak görev yapanların hizmet sürelerine ve/veya isteğe bağlı yer değiştirmelerine ilişkin usul ve esaslar yönetmelikle belirlenir.

703 Sayılı Anayasada Yapılan Değişikliklere Uyum Sağlanması Amacıyla Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun Hükmünde Kararnamenin;

652 Sayılı MEB Teşkilat ve Görevleri Hakkında Kanun Hükmünde Kararnamenin 22. maddesinin g bendinde şu ifadeler yer almıştır:

"g) 1 ila 12. maddeleri, 14 ila 22. maddeleri, 23. maddesinin birinci fıkrası, 24 ila 30. maddeleri, 31. maddenin birinci, ikinci, üçüncü ve dördüncü fıkraları, 32 ila 36. maddeleri, 37. maddesinin birinci, ikinci ve on birinci fıkraları, 38 ila 41. maddeleri, 44. maddesi, ek 1. maddesinin birinci, ikinci, dördüncü fıkraları, ek 2. ve ek 3. maddeleri, ek 6. maddesi, geçici 1 ila 15. maddeleri ile eki (1) sayılı cetvel yürürlükten kaldırılmıştır. "

İlgili maddeden de anlaşılacağı üzere MEB Teşkilat ve Görevlerini düzenleyen yönetmeliğin 37. maddesinin 1, 2 ve 11. fıkraları yürürlükten kaldırılmıştır. Fakat 7. fıkra hala daha yürürlüktedir. 

Bu maddeden de anlaşılacağı üzere il milli eğitim müdür yardımcılığı kadroları kaldırılmamıştır. İlgili maddenin ilgili bendi hala daha yürürlüktedir.

Bu kadrolara yapılacak görevlendirmelerin ve bu kadrolardaki personellerin yer değiştirmelerine ilişkin usul ve esasların yönetmelikle belirleneceği açıkça belirtilmiştir.

KAMUDANHABER / ÖZEL HABER

Son Güncelleme: 12.07.2018 09:07
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.