banner406
banner420
16 Ocak 2016 Cumartesi 20:32
İngilizce Öğretmenleri Genel Müdürle Yaptıkları Görüşmeyi Anlattılar
Öğretmen atamalarında en çok kadronun kendi branşlarına verilmesi hususunda sosyal medya üzerinde öğretmen adayları branşlarına verilecek kadrolar için çeşitli atama grupları kurmuş durumda ve bunun mücadelesini vermeye devam ediyorlar. Bu atama sürecini malesef provake edip, kötü emelleri olanlar da göze çarpıyor. Özellikle dün Milli Eğitim Bakanlığı İnsan Kaynakları Genel Müdürü Sn. Hamza Aydoğdu'nun sosyal paylaşım sitesi instagram üzerinden paylaştığı mesajı bu durumu gözler önüne serdi.
MEB İKGM Hamza AYDOĞDU atama bekleyen öğretmen adayları ile sürekli diyalog halinde olan ve öğretmen adaylarının atama taleplerini iletmede köprü olarak gördüğü yegane MEB bürokratıdır.  Bugüne kadar onlarca branş temsilcisi ile MEB'de görüşmeler yaparak onların alanlarındaki sıkıntıları ve taleplerini dinlemiştir.  Söz konusu bu görüşmelerde Hamza Bey öğretmen adaylarına adalet ve ölçülülük ilkeleri uyarınca atama ile ilgili MEB'in verilerine göre bilgiler vermiştir.

Branş öğretmenleri de bu görüşmelerden aldıkları bilgileri kendi gruplarında duyurmuşlardır. Yukarıda bahsi geçen "atama provakatörleri" bu durumu suistimal ederek, Hamza AYDOĞDU'nun dediklerini çarpıtarak haber sitelerine mail yoluyla gönderip, atama bekleyen öğretmen adaylarını branş branş karşı karşıya getirmiştir.

Bu atama provakatörleri sitelere mail atarak Hamza AYDOĞDU'nun branş öğretmenlerine verdikleri bilgileri çarpıtıp adeta öğretmen adayları arasında kaos çıkarmıştır. En son Hamza Aydoğdu'nun, İngilizce Öğretmenleri görüşmesi sonucunda patlak veren bu hadise, atama provakatörlerinin kötü emellerini ortaya çıkarmıştır.

Atama provakatörlerine  ise   en güzel cevap Genel Müdür Hamza AYDOĞDU ile görüşme  katılan İngilizce Öğretmenlerinden geldi.

GÖRÜŞMEYE KATILAN İNGİLİZCE ÖĞRETMENLERİNİN GÖRÜŞLERİ


 “Görüşmeye giden kişilerden ve Facebook’taki grubun yöneticilerinden birisi olarak görüşme ile ilgili düşüncelerimi belirtmek istiyorum. Sayın Aydoğdu’nun toplantı odasına girdiğimiz ilk an bizi asistanı karşıladı ve hepimizi teker teker selamlayıp hoş geldiniz dedi. Ardından bizlere çay ikramında bulunuldu ve Hamza hocayı beklemeye başladık. Bekleme süresi içerisinde de odaya farklı kişiler girip bizleri selamlayıp çıktılar. Ardından Sayın Aydoğdu geldi ve bizlerle gayet samimi bir hava içerisinde tanıştı. Ki hepimiz gergin ve heyecanlıyken bu şekilde samimi davranması hepimizi ayrı ayrı rahatlattı. Daha sonra mezuniyet tarihimizi ve sıralamamızı gayet esprili ve cana yakın bir şekilde sordu. Şunu kesin ve net bir şekilde belirtmeliyim ki hiç birimize sen atanırsın sen atanamazsın diye yorumlarda bulunmadı. Bizler ısrarla açık sayısı sorsak da bize net bir sayıdan bahsetmediği gibi bahsetmenin doğru olmayacağından bahsetti. Kimseye atanırsın ya da atanmazsın diyemeyeceğini açık bir şekilde belirtti.’3500.sıradaki kişiye atanırsın ya da atanamazsın diyemem eğer atanırsın dersem bu sefer 3600’deki umutlanır ve bu böyle gider. O yüzden böyle bir şey demem doğru olmaz’ diye de sözlerine ekledi. Sohbetimiz devam ederken bizlere çikolata, hurma ve incir ikramında bulunuldu. Ardından birer bardak daha çay içtik ve önceki gruba da yemek ısmarladığından bahsetti. Kendisinin öğretmen dostu olduğu ve gerçekten bizleri sevdiği her halinden ve samimiyetinden belliydi. Daha önceki yıllarda görevde olan müdürlerin isimlerini hatırlamayı bırakın M.E.B’in bahçesine bile giremezken Hamza hocamızın böyle bir lütufta bulunması bizleri çok etkiledi ve adeta bir arkadaş gibi sohbetimiz devam etti. Kontenjanların belirlenirken çok sağlam altyapısı olan bilişimci kişiler tarafından detaylıca analiz edildiğinden bahsetti ve alımları olabildiğince adaletli yapmaya çalıştıklarını sözlerine ekledi. Bu denli iyi niyetli ve samimi davranan bir kişiye atılan iftiralar şahsım adına üzülmeme sebep olmuştur. Branşımızın temsilcisi olarak her zaman Hamza hocanın arkasında olduğumu belirterek sözlerimi bitirmek istiyorum.”

 

 “14.01.2016 tarihinde Sayın Hamza Aydoğdu ile randevu için toplandık. Bakanlığa ulaştığımızda heyecanımız arttı. Bakanlığın güler yüzlü personeli bizi karşıladı ve toplantı odasına alındık. Birkaç bakanlık çalışanı uğrayıp halimizi ve hatırımızı sordu. Her türlü ikramda bulunuldu, bu misafirperverlik sayesinde heyecanız düştü ve adeta kendimizi evimizde gibi hissettik. Daha sonra Hamza Bey içeri geldi, hepimizle bir bir selamlaştı ve hepimiz kendimizi tanıttık. Hamza Bey ilk sözü bize verdi ve biz herkesin merak ettiği üzere durumumuzu sorduk. Daha sonra Hamza hoca söz aldı ve kontenjanlarla ilgili işleyişten bahsetti. Bu görüşmelerin kontenjan üzerine en ufak bir etkisi olmadığını ifade ederek, bu görüşmelerin tamamen bizlerle kurduğu empati sonucu görüş alışverişi yapmak için gerçekleştirdiğini aktardı. Eski Türkiye de bırakın genel müdürle görüşmeyi herhangi bir kurumda memurla ya da şefle bile görüşmenin hatta randevu almanın imkânsız olduğu bir ortamda, Hamza hocamızın bu kadar yoğun iş temposunda, tüm branşlara zaman ayırıp görüşmesi takdire şayandır. Kendilerine çok teşekkür ederiz. Görüşmede Hamza Bey bölümümüzün açığıyla ilgili net bir sayı vermemiştir. Norm fazlası öğretmenlerin yer değiştirme işlemlerinin ve norm güncellemelerinin devam ettiği için net rakam veremeyeceğini söyledi. Görüşme öncesi sitelerde yer alan 17000 açığın gerçeği yansıtmadığını ve bu güncellemeler sonucu ihtiyaçların azaldığını ifade etti. Atama bekleyen 100 üzerinde branş olduğunu anımsatarak, herkese eşit mesafede olduğunu ve bunun için yoğun çalıştıklarından bahsetti. Kontenjan belirleme çalışmalarının Türkiye’nin en iyi uzmanları tarafından yapıldığını ve bunu belirlemede bir çok faktörün dikkate alındığını sonuç olarak bir branştan alıp diğer branşa aktarma yapma gibi bir şeyin söz konusu olamayacağını söyledi. Kontenjanların ilanı ve atama işlemlerinin ay sonu itibariyle açıklanacağını belirtti, tercih işlemlerinin iki aşamada gerçekleştirileceğini söyleyip staj uygulamasıyla ilgili bilgiler verdi. Görüşme esnasında kontenjan bilgisi verilmedi ve şu kontenjanla atanır mıyım gibi söylemlere verilecek yanıtın insanları umutlandıracağı ya da hayal kırıklığına uğratacağını düşündüğü için kimsenin umuduyla asla oynamayacağını belirtti. Atama zamanlarında çok stresli günler geçirdiğini, atama bekleyen 400 bin üzeri kişi olduğunu ama ellerinde 30 bin kadro bulunduğunu bunu mümkün olduğunca adil şekilde dağılımını yapacaklarını ama geriye kalan insanlar için üzüldüğünü ifade etti.

Sonuç olarak; bu kadar dobra, babacan, insanlara saygıyla yaklaşıp çok kıymetli zamanlarını öğretmen adaylarına ayıran, onlar için her zaman empati kuran, onların dertleriyle dertlenip duygulanan böylesi çok kıymetli bir hocamızın bölümümüzün adı kullanılarak kurmaca, hayal ürünü iftiralarla dolu gerçek dışı ithamlarla anılması çok üzücü ve düşündürücüdür. Bu zorlu süreçte tüm bölümlerin yanında olan Sayın Hamza Aydoğdu’nun böylesi iftiralarla yıpratılmasını asla kabul edemez ve izin vermeyiz. Unutulmamalıdır ki, rüzgar ne kadar sert eserse essin, kayadan alıp götüreceği sadece bir tozdur. Sayın Hamza Aydoğdu da bu süreçte kaya gibi sağlam ve dik durmuştur. Tüm bölümlerden ricam, bu asılsız haberlere itimat etmemeleri bundan sonra olaylara empati kurarak yaklaşmalarını ve bu süreçte haksızlığa uğrayan Hamza Aydoğdu ve İngilizce öğretmenlerinin yanında olmasını bekliyoruz.”

“Hem görevliler hem de Hamza hoca bizi çok güzel ağırladı ve çok hoş bir sohbet seklinde görüşme yaptık. Zamanın nasıl geçtiğini bile anlamadık.”

“Görüşme başlamadan önce oradaki kişiler bizi çok iyi karşıladı, bir ihtiyacımızın olup olmadığını sürekli sordular. Hamza hocamız geldiğinde içtenlikle sorularımızı cevapladı. Görüşme samimi bir ortamda oldu. Fakat kesinlikle bize net bir sayı verilmedi. Hocamız cevaplayabileceği bütün soruları kimseyi kırmadan ya da umutlandırmadan cevaplandırdı.”

“Hamza hocam hoş bir nezaket örneği gösterip bizi kabul etmiş ve zamanını ayırmıştır. Keza sadece Hamza hocanın şahsi değil tüm çalışanlar aynı nezaketi göstermiştir. Fakat toplantıya katılanların bilgisi ve haberi bile olmadan kendini bilmez bazı kişiler ortamı germek ve algı oluşturmak amacıyla bizzat görüşmede olmamalarına rağmen iğrenç bir iftira atmışlardı. Hamza hoca yaptığımız görüşmede rakam hiç konuşulmadı. Böyle bir şey telaffuz dahi edilmedi.”

  İNGİLİZCE ÖĞRETMENLERİ


 

                                                                                             

 

 

 

Son Güncelleme: 16.01.2016 21:20
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
aslı 2016-01-16 21:27:46

arkadaşlar bir matematik öğr olarak ingilizceci arkadaşlara çok üzüldüm, 2 gündür gerçekten çok yıptrandılar, böyle bir olayı yapan birinin tüm arkadaşlarımızı zan altında bırakması ve ing branşını lekelemesi çok acı. ing her zaman örnek bir branş olmuştr

Avatar
Ingilizce 2016-01-16 22:00:03

Bu düştüğümüz duruma sevinenler kendilerine öğretmen demesinler bu bşr insanlık suçudur büyük ve çirkin bi iftiradr şiddetle kınıyoruz

Avatar
Lise matematik 2016-01-16 23:06:02

Bu iftirayı atanın değil ing öğretmeni olduğuna öğretmen olduğuna dahi inanmıyorum
Çamur at izi kalsın denildi ama öyle olmadı bu kez hiçkimse bu iftiraya inanmadı bu kez izi kalmadı iftiranın
İftira atılan kişinin Hamza hocam olması yanlış oldu bu kişiye yapılacak en son şey bile olamaz yazık Allah islah etsin

Avatar
leman 2016-01-16 21:53:20

ing en çok alınan branşlar arasında oldugu için kıskanlılıyor ing sınıf din düşmanı çok

Avatar
Bu çirkin saldırı sadece ingilizcecilere değil tüm meb ailesine yapılmıştır 2016-01-17 15:58:55

Bu çirkin iftirayı kınıyorum ve hala utanmadan ingilizcecilere saldıranları terbiyeye davet ediyorum. Öğretmene hiç yakışmayan bı hareketi yapan kişi bunun cezasını zaten çekecektir. Olay açoklığa kavuşmuştur. Yapan kişi ve kişiletrin ingilizce ile uzaktan yakından ilgisi bulunmadığı ortaya çıkmıştır. Güneş balçıkla sıvanmaz. Haklı olan elbet temize çıkar. Allahıma bin şükür temize çıktık.şimdi bu kötülüğü yapanlar düşünsün

Avatar
branş 2016-01-16 22:38:47

Arkadaş yemişsiniz bi halt sıyrılmaya çalışmayın. Herkes biliyor. Bal gibi siz yaptıniz. İnsanların iyi niyetini suistimal ettiniz. Sonra üzerinize kalınca g.. korkusundan diğer branşların üzerine atın. Yemezler canım yemezler.

Misafir Avatar
Başkasına çamur atarak atanamazsın 2016-01-17 16:49:27 @branş

bu iftirayı atan yargı önünde hesap verecek. i̇nsanların ekmeğiyle oynamak öyle kolay değil. suçlu ortaya çıktı sen hala neyi konuşuyorsun

Beğenmedim! (0)
Avatar
Pdr 2016-01-17 00:23:28

Hamza hoca da gerçeği anlamıştır bizler tüm branş öğretmenleri onu çoook seviyoruz . Adaletli atama olursa da pdr ye 2500 civarı gelir. Aksi taktirde adalete inanmam . Adaletli olunacağının altını çizdiğine göre Hamza hocama güveniyorum

Misafir Avatar
sınıf 2016-01-17 09:47:24 @Pdr

inşAllah kardeş inşAllah ihtiyaca göre alım yapılır

Beğenmedim! (0)
Avatar
fen 2016-01-17 01:15:07

sayın yetkililer fenin sesini duyun artık en az 3000 atama