banner374
06 Haziran 2016 Pazartesi 10:25
Karneler ne zaman verilecek?
 Milli Eğitim Bakanlığı 2015 yılının Eylül ayında bazı gerekçelerle okulları 2 hafta geç açmıştı. Hal böyle olunca 2015-2016 eğitim öğretim yılı için öngörülen takvim uygulanamamıştı. Takvim esnetilmiş ve bazı değişiklikler yapılarak 2 hafta rötarlı eğitim öğretim programı devreye konulmuştu. Okulların açılmasının üzerinden yaklaşık olarak 9 ay geçti.

 Okullar ne zaman tatil olacak? Karneler ne zaman verilecek? soruları ise şu an merak edilen konular arasında yer alıyor. Özellikle 17 milyondan fazla öğrenci karne gününü hem iple çekiyor hem de merakla bekliyor. Öte yandan karnelerin dağıtılmasından sonra öğrencileri yaklaşık 3 ay öğretmenleri ise yaklaşık 2 aylık bir tatil bekliyor.

 2015-2016 Eğitim Öğretim yılı güncellenmiş takvimine göre 17 Haziran 2016 Cuma günü okul zili son kez çalacak ve 2017 yılının Eylül ayına kadar uzun bir yaz tatili 17-18 milyon öğrenci ile yaklaşık 900 bin öğretmeni bekliyor. Karnelerin dağılışı ile okulların kapanması Türkiye nüfusunun yaklaşık 1/3'ünü doğrudan, 1/3'ünü ise dolaylı olarak sosyal yaşam açısından etkiliyor.

 Yaz kursları ile ilgili olarak ise Milli Eğitim Bakanlığı'ndan açıklama gelmiş ve programların yapıldığı bildirilmişti. Yaz tatilini değerlendirmek isteyen öğrenciler de MEB'in yaz kursu takviyesine katılabilir, eksiklerini giderebilir ve yeni eğitim yılı için daha donanımlı olabilir. Konu ile ilgili olarak Milli Eğitim Bakanlığı'ndan da resmi olarak daha detaylı bir duyuru gelecektir. 

 2016-2017 Eğitim Öğretim yılı takvimi de yakın bir zaman sonra yayınlanacak. Takvim yayınlandıktan sonra yeni yılın eğitim programını da bu sayfada bulabileceksiniz. Bizi takip etmeye devam ediniz.
banner182
Anahtar Kelimeler:
karneler zaman verilecek
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol