banner374
22 Şubat 2016 Pazartesi 12:20
Kayseri Milli Eğitim Müdürlüğü'nden açıklama geldi

Kayseri'de, 18 yaşındaki lise öğrencisiCansel K.'nin, matematik öğretmeniBayram Ö.'nün tecavüzüne uğradıktan sonra girdiği bunalım sonrası intihar etmesi olayıyla ilgili Milli Eğitim Müdürlüğü açıklama yaptı.

GEREKLİ SORUŞTURMA BAŞLATILDI

Kayseri Milli Eğitim Müdürü Bilal Yılmaz Çandıroğlu, lise öğrencisi kızın uğradığı cinsel istismar sonucu intihar ettiği iddiasına ilişkin, "Bu işin neticede savcılığa ve adliyeye intikal etmiş bir boyutu var. İdari olarak da gerekli soruşturma sürecini başlattık. Okul yönetimini ve o öğretmeni de açığa aldık. Şu an o öğretmen tutuklu" dedi.

ÖĞRETMENİNİN TECAVÜZÜNE UĞRAYAN GENÇ KIZ İNTİHAR ETTİ

Çandıroğlu, gazetecilere yaptığı açıklamada, iddialarla ilgili adli ve idari soruşturma başlatıldığını söyledi.

"Hiç kimsenin istemediği ve istemeyeceği bir olaydır çünkü ne olup olmadığını bilmiyoruz" diyen ÇandıroğLu, şunları kaydetti:

"Adliye, bu olayın ne olup olmadığını söyleyecek. Öğrendiğimiz andan itibaren ilgili tarafların tamamını İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz toparladı, tutanak altına aldı ve aynı anda da savcılığa suç duyurusunda bulunduk. Bu işin neticede savcılığa ve adliyeye intikal etmiş bir boyutu var. İdari olarak da gerekli soruşturma sürecini başlattık. Okul yönetimini ve o öğretmeni de açığa aldık. Şu an o öğretmen tutuklu."

Lise öğrencisi C.K, 17 Şubat Çarşamba günü polis memuru babasının beylik tabancısıyla intihar etmiş, genç kıza cinsel istismarda bulunduğu iddiasıyla matematik öğretmeni B.Ö. tutuklanmıştı.

banner182
Son Güncelleme: 22.02.2016 12:38
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
parelelci 10 ay önce

Bu öğretmen de parelelci mi?

Avatar
secel 10 ay önce

öğretmenlerin kesinlikle düzenli zamanlarda psikolojik testlerden geçmesi gerekiyor. hatırlıyorum da bir öğretmenimizde derste sürekli avukat sevgilisiyle ne yaptıklarını anlatırdı. eminim benzeri örnekler daha çoktur.