banner374
03 Nisan 2016 Pazar 22:07
Koncuk: ''KPSS garibanın iş bulma umududur''
Türk Eğitim-Sen ve Kamu-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, KPSS'nin kaldırılması tartışmalarıyla ilgili açıklamalarda bulundu.

Koncuk'un Twitter üzerinden yaptığı o açıklamalar:

Bir sendika başkanı KPSS'ye karşı, bu sınav Kamuya Paralel Sokma Sınavı diyorsa torpilin yanındadır.KPSS garibanın iş bulma umududur.Yazık.

KPSS'yi kaldırınca yerine ne koyacaksın?Okul müdürlerini atadığınız torpilli mülakatı mı?KPSS olmadan, hiç bir gariban torpilsiz iş bulamaz.

KPSS'nin kalkmasını tek şartla destekleriz, sınavsız, mülakatsız tüm gençleri kendi alanlarında işe alacak mısınız?O da mümkün değil.
MEBPERSONEL.COM / ÖZEL
banner182
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
celal 9 ay önce

Bu arada taşeron işçiler belki kızacak ama, işin bir de adalet yönü var. KPSS’ye girip yeterli puan alamadığınız için, belki 80 puanla bile, yıllardır kamuya alınmayan bir vatandaş olsanız, eğitimine bile bakılmadan bu kadar taşeron işçinin, sözde bir sınavla kamu kadrosuna alındığını duyunca, ne hissedersiniz? Ne mi hissederim bu soruya cevap? 15 senedir kpss denen lanet sınavla uğraştık doğru düzgün alımlar yapılmadı! devletin kurumlarına bimere akime bakanlıklara kpss yeteri kadar alım yapmıyorsunuz dediğimizde! cevap alıyoruz! siz de otur, çalış, yüksek al kamuya gir denildi! ben bir akpartili olarak kul hakkı yemeyin! yoksa çıkar aheste aheste! saygılar. Bu yorumu yapan arkadaşa bende katılıyorum. akparti adaletin varsa kpss ile kamuya 700 bin alım yap ve herkes adaletli bir şekilde devletin kurumuna girsin. o zaman kul hakkı yememiş olursunuz. yapın bunu yapın yoksa milletin hesabı ÇETİN olur.