banner374
05 Ocak 2016 Salı 10:05
MEB, görevde yükselme(GYS) sınav 6 Ocak 2016

  Milli Eğitim Bakanlığının geçtiğimiz ay yaptığı görevde yükselme sınav sonuçları 6 Ocak 2016 tarihinde açıklanacak. 6 Aralık 2015'te gerçekleştirilen GYS Görevde yükselme sınavında adaylar merkez/taşra teşkilatında şef veya memur olabilmek için ter döktü. Sınavın üzerinden yaklaşık olarak 1 ay geçti. Sınav kılavuzunda da belirtildiği gibi yarın, yani 06.01.2016 tarihinde MEB görevde yükselme sınav sonuçları açıklanacak.


 

 MEB, 6 aralık 2015 tarihli GYS sınav sonuçlarının yarın açıklanmasının ardından sürece ilişkin bir çok işlem bitmiş olacak. Milli Eğitim Bakanlığı görevde yükselme sınavını kazanan adaylar yükseldikleri görevle ilgili işlemleri kısa bir süre içerisinde yapıp göreve başlayabilecek. 

 6 Aralık 2015'te yapılan sınav 20 il merkezinde yapılmış ve adaylara 5 seçenekli ve çoktan seçmeli 100 soru yöneltilmişti. Bazı illerde kar ve tipi dolayısıyla, yani olumsuz hava şartları dolayısıyla MEB görevde yükselme sınavı iptal edilmişti. 06.12.2015 tarihinde hafa muhalefeti nedeniyle iptal edilen MEB görevde yükselme sınavında ilgili illerde tekrar sınav yapılacak mı, sınava giremeyen adayların durumu ne olacak gibi soruların cevabını da yine bakanlık verecek. 6 Ocak 2016 tarihinde MEB görevde yükselme sınav sonuçları açıklandığı an bu sayfada olacak. GYS MEB hakkında sizleri bilgilendirmeye devam edeceğiz. Bizi takip ediniz.

 Mebpersonel.com / Özel Haber

www.mebpersonel.com

banner182
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
ali ali 12 ay önce

13.12.2015 tarihli adalet bakanlığı sonuçları açıklandı milli eğitim bakanlığının bir hafta önce yapılan sınav sonuçları açıklanamadı neden?

Misafir Avatar
hamdi 12 ay önce @ali ali

işleri çoktur he zamanki gibi meb neyi tam zamanında yaptı ki

Beğenmedim! (1)
Avatar
ilkay 11 ay önce

73 puan aldım ankarada atanabilirmiyim

Avatar
abuziddin 12 ay önce

bi yorum yazdırmadı bu sayfanız dakka başı yeniliyor sayfayı :@

Avatar
Ali 12 ay önce

bakanlığı aradım öğleden sonra bilgi işleme gönderecez saat 5 e doğru falan yayınlanır dedi

Misafir Avatar
tayfur 12 ay önce @Ali

sen bu mesajı yazdıktan 20 dk sonra yayınlandı :)

Beğenmedim! (1)
Avatar
adıyaman 02 12 ay önce

kimler kazandı puanları yazarsanız sıralama çıkar

Avatar
müjde ercan 12 ay önce

sınavdan 82 puan aldım hayırlısıyla tercih başvurularını bekliyorum ne zman başlar bilgisi olan varsa buraya yazsın arkadaşlar sınavı kazanamayan arkadaşlar da üzülmesin geçen yıl bende geçemedim barajı ama bu sefer iyi bir puan aldım inşaAllah geçemeyen arkadşlar da bi daha ki sınavı kazanırlar geçen arkadaşları da kendi adıma tebrik ediyorum hepi,miz için hayırlısı olmasi di̇leği̇yle

Avatar
Mehmet 12 ay önce

gys memur sonavında 66.287 puan aldım .Bu puana göre banada görev verırmı

Avatar
muharrem 12 ay önce

Arkadaşlar yanlış soru varmı acaba