banner374
21 Aralık 2015 Pazartesi 20:43
MEB Hafta Sonu Sınavlarında  Ek Ders Ücreti Mi Ödeyecek?
 MEB  tarafından 2-3 Ocak 2016 tarihleri arasında Açık Öğretim Lisesi sınavları yapılacak . Toplu sözleşme görüşmelerinde  1 Ocak 2016'dan itibaren  MEB tarafından hafta sonu yapılacak sınavlar için sınav ücretlerin artık  ek ders üzerinden ödenmeyeceği kararına varılmıştı . Fakat  MEBBİS Sınav modülünde ilgili sınavların ücret türü bölümü "ek ders yazılması " hafta sonu yapılacak olan bu sınavlarda MEB'in ücretlendirmeleri yine ek ders üzerinden mi  yapacağı sorusunu akıllara getirse de  Toplu sözleşme metninde  hafta sonu yapılacak olan sınavlarda ek ders ücreti ödenmeyeceği şu şekilde ifade edilmişti:

Madde 18- (1) 2006/11350 sayılı Kararın 12 nci maddesinin beşinci fıkrasında sayılan sınavlardan hafta sonu tatillerinde yapılan merkezi sınavlarda fiilen görev yapanlara, 2006/11350 sayılı Karar uyarınca herhangi bir ek ders ücreti ödenmemek kaydıyla, 18/1/2012 tarihli ve 2012/2723 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan Sınav Ücretlerine İlişkin Usul ve Esaslara göre sınav ücreti ödenir. Ücreti döner sermayeye yatırılmak suretiyle yapılan sınavlar için bu kapsamda yapılacak ödemeler döner sermaye bütçesinden karşılanır.


Toplu sözleşmenin yukardaki  ilgili maddesi gereği  MEB tarafından  hafta sonu yapılacak olan sınavlarda  sınav ücretlerinin ek ders ücreti üzerinden ödenmesi söz konusu değildir. Bu sebepten dolayı MEBBİS sisteminde ilgili sınavların ücret bölümünün ek ders  yazan kısmının  bir an önce düzenlenip toplu sözleşme görüşmelerinde kabul edildiği üzere sınav ücretleri ilişkin usule ve esaslara göre sınav ücreti ödenmesi olarak değiştilirmesi gerekmektedir.

www.mebpersonel.com ÖZEL HABER  www.mebpersonel.com  şeklinde kaynak gösteriniz.

İşte MEBBİS sınav ekranındaki o  ekran:
banner182
Son Güncelleme: 21.12.2015 21:25
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
Isimsiz45 12 ay önce

Helal olsun valla tebrik ediyorum böyle haksız,yanlış,göz göre göre yapılan saçmalıkları haber yaptığınız icin

Avatar
isimsiz44 12 ay önce

helal olsun valla tebri̇k edi̇yorum böyle konularida haber yaptiğiniz i̇çi̇n

Avatar
Müge 12 ay önce

Lütfen bu konu netlessin biran once.ona göre başvuru yapacağım.

Avatar
Gül 12 ay önce

Haberin nesi var arkadaşım anlamadım.Senin yorumun kadar Saçma değil!

Avatar
öğretmen 12 ay önce

vAllahi ben de bu konuyu merak ediyordum.
teşekkürler..

Avatar
Srdr 12 ay önce

Teşekkürler meb personel..sizi seviyoruz..