banner374
19 Şubat 2016 Cuma 13:26
MEB ORYANTASYON İL SEÇİM SONUÇLARI AÇIKLANDI-(TIKLA ÖĞREN)

   30 Bin öğretmen atamaları geçen hafta yapıldı. 30 Bin öğretmenin atanmasının ardından 2. aşama tercih işlemleri başladı ve ataması yapılan 30 bin öğretmen adayı oryantasyon seçimini yapmak üzere açılan 2. aşama tercih işlemlerini tamamladı.
İŞTE SONUÇLAR 

 MEB ORYANYASYON İL SEÇİM SONUÇLARI İÇİN TIKLAYINIZ

MEB Aday Öğretmenlik Facebook Grubumuza Katılmak İçin Aşağıdaki Görsele TıklayınızMilli Eğitim Bakanlığı 10 Şubat'ta 30 bin öğretmenin atamasını gerçekleştirmişti. 15-18 Şubat tarihleri arasında oryantasyon eğitimi için il seçimi yapıldı. Dün, ilkatama ekranı kapatıldı. MEB takvimine göre sonuçlar bugün açıklanacak.

 Yeni atanan 30 bin öğretmen oryantasyon eğitimi almak için il seçiminde bulunmuştu. Bazı illerde kotaların az olduğu ve öğretmenlerin sıkıntı yaşadığı bilgisi gelmişti. Önümüzdeki saatlerde oryantasyon eğitimi için il seçim sonuçları MEB tarafından açıklanacak. Kendi ilinde yer bulamayan öğretmen için MEB'in herhangi bir tedbir alıp almayacağı da merak ediliyor.

Oryantasyon eğitimi ile ilgili olarak Milli Eğitim Bakanlığı müsteşarı da resmi twitter adresinden açıklamalarda bulundu. Tekin'in yaptığı açıklamalarda hayırlı olsun dileklerini sundu ve başarılar diledi.

 MEB MÜSTEŞARI YUSUF TEKİN'İN AÇIKLAMALARI İÇİN TIKLAYINIZ

2016 yılı Şubat ayı öğretmen atamaları süreci, tercihler, il seçimi ve devamında yapılacak işlemler için Mebpersonel.com olarak yanınızda olduk. Bundan sonraki süreçte yapılacak iş ve işlemler için bizi takip etmeye devam ediniz.Mebpersonel.com / Özel Haber


banner182
Son Güncelleme: 19.02.2016 15:49
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
sosyal 10 ay önce

her gün muştan bingole gıdıs gelış yapacam nasıl oluyor hanı ıstedıgın ıl

Avatar
abc 10 ay önce

şimdi süreç nasıl işleyecek bizleri bilgilendirir misiniz??

Avatar
ali özdal 10 ay önce

ya benim sonuc gözükmüyor tc nosu sisteme kayıtlı değil diyor

Avatar
öğretmen 10 ay önce

arkadaşlar adaylığı kaldırılan öğretmen arkadaşlar varsa lütfen lütfen cevap verin . sistem kimlik no. mu kabul etmiyor acaba aday değilimi işaretlediğim için mi yok sa bir sıkıntı mı var bilemedim. ne olur aynı durumda olan varsa yazsın

Misafir Avatar
MsB 10 ay önce @öğretmen

Adaylığı kaldırılanlarda tc no kabul etmiyor. Direk il kararnemesi gidiyo. Ben işlemleri yaptırıp geldim. Göreve başladım

Beğenmedim! (0)
Avatar
öğretmen 10 ay önce

teşekkürler MsB .

Avatar
Asıl ogretmen 10 ay önce

Sisteme ben de giremiyorum atandim il mem beni aradı karanameden ilçe Meb e gondereceklerini soylediler

Avatar
MsB 10 ay önce

İl MEB ten ilçe MEB e 1 saat sonra kararname gitti. İlce meb e gidiyorsunuz. İşlemler biraz uzun suruyo. okulunuza gonderiyorlar. Ordada işlemler devam ediyor. Yanınızda en az 6 fotoğraf olsun.

Avatar
Atanan Almanca Öğretmeni 10 ay önce

Çok teşekkür ederiz MEB,herkese hayırlı olsun ,çok mutluyuz Allah razı olsun.