banner374
18 Ocak 2016 Pazartesi 10:46
MEBBİS Özür Grubu Atamaları Başvuru Sayfası
 Milli Eğitim Bakanlığı 2016 yılı Ocak ay özür grubu atamaları başvuru süreci devam ediyor. MEB, özür grubu atamaları için 2. aşama başvuruları bugün itibariyle MEBBİS üzerinden alıyor. Başvurular 4 gün devam edecek ve 21 Ocak 2016 Perşembe günü son bulacak. Öğretmenler bu süre zarfında MEBBİS üzerinden özür grubu atamaları 2. aşama başvurularını gerçekleştirecek.

 MEBBİS üzerinden gerçekleştirilecek özür grubu atamalarında öğretmenlerin önüne açılan ekran ile okul/kurum tercih edebilecekler. Okullara yapılacak olan özür grubu atamaları hizmet puanı esasına göre gerçekleştirilecek. 21 Ocak'ta son bulacak MEB 2016 yılı ocak ayı özür grubu atamaları 2. aşama başvuru sürecinden sonra 25 Ocak tarihinde atamalar yapılacak. Yapılacak atamalarda 2. aşama başvuru süresinin 4 gün olması dolayısıyla öğretmenlerin tercih sürecinde biraz acele etmeleri gerekiyor. 21 Ocak 2016 itibariyle özür grubu atamaları için MEBBİS ekranı kapatılacak.

 MEBBİS ÜZERİNDEN ÖZÜR GRUBU ATAMALARI 2. AŞAMA BAŞVURULARINI YAPMAK İÇİN TIKLAYINIZ

MEBBİS üzerinden yapılan Özür grubu atama sonuçları ise İKGM tarafından planlanan atama takvimine göre 25 Ocak 2016 Pazartesi günü ikgm.meb.gov.tr'den açıklanacak. Öğretmenlere tebligat ve halen bulundukları kurumdan ilişik kesme işlemleri ise 26 Ocak'tan itibaren başlayacak. Özür grubu atamalarında yer değişikliği talebinde bulunan öğretmenler yeni atandıkları okul/kurum'da 29 Şubat 2016 tarihine kadar göreve başlamak zorundadır. Bu tarihe kadar göreve başlamayanların atamaları bakanlık tarafından iptal edilecektir.Öğretmenlerin Buluşma Noktası Facebook Sayfamızı Beğenerek Sizler de Öğretmenler ile Buluşabilirsiniz. Öğretmenlerin Buluşma Noktasına Katılmak İçinTIKLAYINIZ

Mebpersonel.com / Özel Haber

www.mebpersonel.com

banner182
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
MERDAN 11 ay önce

terci̇h sayfasi neden açilmiyor. başvuru tikladiğimda hi̇ç bi̇r şey çikmiyor