banner406
banner396
23 Ağustos 2016 Salı 14:53
Memur Sen Başkanı MUSTFA KIR'dan Cevap Bekleyen Soru?
17.08.2016 tarihinde sitemizde yayınlanan "Memur Sen Başkanının oğlu Fetö'den dolayı  açığa alındı" haberimiz sonrası  Ankara Memur Sen İl Başkanı Mustafa KIR sitemize konu ile ilgili göndermiş olduğu  TEKZİP'te sitemizde yayınlanan haberin  tümüyle gerçek dışı ve iftira olduğunu ve soruşturmayı etkilemeye ve kişilik haklarına saldırı olduğunu ifade etmişti   bizlerde basın ve yayın etiğine uygun olarak  bu metni aynı şekilde sizler ile paylaşmıştık. 


Öncelikle Tekzip gönderilen haberimizden önce  Mustafa KIR tarafından internet sitelerine göndirelen Basın Açıklamasında FETÖ kapsamında açığa almaların Çin İşkencesine dönüştüğü yönündeki açıklamasında aşağıdaki ifadeler sebebiyle  Memur Sen Başkanı FETÖ'cülere AF İstedi Şeklinde Basına yanmıştı.
 
" Özellikle 17-25 Aralık öncesi tıpkı Devlet adamlarının,siyasi çevrelerin yaptığı gibi olayın vahametini kavrayamayan, münafıklıklarını anlayamayan saflığından ve samimiyetinden dolayı sempati besleyen sohbetlerine devam eden, çocuklarını okullarına dershanelerine gönderen, şartlarını uygun gördüğü için Bank Asya’ya para yatıran veya para çeken Türkçe olimpiyatlarına sponsor olan, okullarının yayılması üniversitelerinin açılması için para, arsa imkanı sağlayan tüm insanların suçlu kategorisi içinde müteala edilerek bir genelleme ile FETÖ yanlısı olarak ilan edilmesi durumunda toplum içinde FETÖ yanlısı olamayanı bulmak neredeyse zorlaşacaktır. Devletin kendisine tanıdığı yanılma hakkı vatandaşa da tanınmalıdır Büyüklerimizin kendilerine tanıdığı yanılma hakkını bir defaya mahsus olmak üzere 17-25 Aralık veya 15 Temmuz öncesi yapılan ihaneti gördükten sonra pişman olan,bu menfur örgütle bağını kesen ve desteğini çeken insanlara tanıması hakkaniyete uygun bir davranış olacaktır. Süreç; şeffaf, hakkaniyet ve adalet içerisinde yürütülmelidir. "


Yukardaki açıkalamalardan sonra  Basına Memur Sen Başkanı FETÖ'cülere AF İstedi Şeklinde  haberler düşmesinden sonra yeni bir açıkalama yapılılarak  konunun çarpıtıldığı "FETÖ ile mücadelenin bu iş ve işlemlerin tesisi sürecinde eksiksiz bir dikkat ve değişmez bir kararlılıkla sürdürülmesi gerektiğini de hatırlatmak hem vatandaş, hem de sivil toplum kuruluşu yöneticisi olarak göz ardı edemeyeceğim bir sorumluluk olduğunu da biliyorum" ifadeleri ile yayınlanmıştı.

Bu açıklamalardan sonraki günlerde ise Ankara Memur Sen Başkanı Mustafa KIR'ın Başbakanlık Özeleştirme kurumunda çalışan oğlunun  Fetö'den dolayı açığa alındığı ve bununda Malum  Bankaya para yatılırmasından dolayu olduğuna dair gelen bilgi üzerine sitemizde "Memur Sen Başkanının oğlu Fetö'den dolayı  açığa alındı" haberimizde Başkanın oğlunun FETÖ'den dolayı açığa alındığı ve Başkan Tarafında yapılan bu açklamaların oğluna Af istediği yönünde değerlendirdiğimizi yazmıştık ve bu haberimiz sonrası belirtiğimiz üzere gönderilen TEKZİP'te FETÖ'cüleri af edin şeklinde bir niyetinin olmadığı ve haberin tümüyle baştan sona iftira ve yanlış olduğu ifade edilmişti.

Bizlerde bu TEKZİP metinini  basın ve yayın etiğine uygun olarak aynı şekilde sizler ile paylaşmıştık.  Şimdi ise bizlerde  nasıl ki Mustafa KIR'ın  hem vatandaş, hem de sivil toplum kuruluşu yöneticisi olarak  internet sitelerine göndermiş olduğu basın açıklamasında ki  hassasiyet üzerine  böyle konumda ki bir yönneticini oğlunun FETÖ'den dolayı açığa alanması  bizler için haber değeri taşımaktadır.

Özet olarak  bizler haberimizde Mustafa KIR'ın oğlunun FETÖ'den açığa alındığını yazmıştık ve  bunuda yaşanan süreçteki olaylarıda yorumlayarak  girişimleri sonrası  oğlunu geri alınamayınca son olark AF istedi bu sebepten dolayı basın açıklaması yaptı şeklinde yazdık ve Mustafa KIR buna itiraz ederek sitemize gönderdiği cevap düzeltme ile bu konudaki itirazlarını dile getirdiği TEKZİP'i yayınladık. 


Şimdi ise bizlerde SAYIN Mustafa KIR'dan sadece aşağıdaki soruya net bir şekilde cevap verip kamuoyunu aydınlatmasını beklemekteyiz.

Sayın Başkan  Oğlunuz FETÖ Soruşturması Kapsamından açığa alındı mı?

Şayet Başkanın oğlunun Fetö'den dolayı açığa  alınmamış olması durumunda  mebpersonel.com olarak  başta Sayın Başkan ve  Tüm Kamayounda  Ayrıca Özür Dileyeceğimizi Peşinen Kabul Ediyoruz.

Ve son olarak  nasıl ki Memur Sen Genel Başkan Yardımcısı Günay Kaya'nın oğlunu 15 Temmuz sonrası FETÖ okullarından alındığına dair haberler sonrası oğlunun 15 Temmuz sonrası FETÖ okullarından kaydığını aldığını açıklaması yaparak hiç bir tartışmaya mahal vermediği gibi Ankara Memur Sen Başkanı Musfa KIR'dan açık bir şekilde kamuoyunu aydınlatmasını beklemekteyiz ve bizlerde  FETÖ'den dolayı açığa alınan herkesinde  FETÖ'cü olduğu anlamını çıkarmadığımızı ifade ederek Memur Sen Başkanı Mustafa KIR'dan sorumuza cevap bekliyoruz.
www.mebpersonel.com

Son Güncelleme: 23.08.2016 15:00
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Muallim 2016-08-23 19:17:42

Başkan on numara açıklama yapmış devlet kandırılmış ise saf vatandaşım memurum haylı haylı kandırılmaya musaıttır surıyelıye gosterılen ilgi iltimas vs turk vatandaşından esırgenırse bu kişiler devletıne küser toplamda bırmılyom kişiyi etkılıyor devlet büyüklük göstermeli bence

Avatar
TEKZİP OKUMADINIZMI 2016-08-23 15:33:08

alinmiş ki̇ soruşturmayi etki̇ler bu tür haberler di̇yor kabul etmi̇ş noter tasti̇kli̇ yolladigi tekzi̇p metni̇nde yaziyorya

Avatar
ibrahim 2016-08-25 00:33:57

görevden alınmadı oğlu geçici olarak el çektirildi soruşturması bitince görülecek fetocu olup olmadığı ama verdiğiniz haberlerde buradan yola çıkıp mustafa kır ve memur seni kirletmeye çalıştınız niyetiniz belliydi hiçte temiz değildi

Avatar
talihsiz açıklama 2016-08-23 21:48:05

mustafa bey cok talihsiz bir açıklama yapmıştır bunun altıda olunun alınması yatıyor diye herkes gibi ben de düşündüm dogrusu

Avatar
Serdar 2016-08-24 13:56:47

İyi o zaman herkes kandırıldı ayağına yatsın. Affedilsin.yok öyle. 17_25 aralıktan sonra fetö bağlantılı herkes memuriyetten çıķarilmali. Memur sen başkanı da net olsun dik dursun o zaman yanlış anlaşılmaz.