banner406
banner396
20 Kasım 2015 Cuma 12:49
Müdür Yardımcılığı Sınavı Başvuru Şartları MEB
MEB tarafından müdür yardımcılığı başvuru şartları ve müdür yardımcılığı için tüm detaylar müdür yardımcılığı başvuru kılavuzunda detaylı olarak ele alınacaktır.Bilindiği üzere 6 Ekim 2015 tarihinden yayınlanan yönetici atama ve yer değiştirme yönetmeliğine göre MEB'e bağlı kurum ve okulların  müdür yardımcılığı atamaları için sınav şartı getirildi. Ve bu bağlamda MEB müdür yardımcılığı için sınav tarihini geçtiğimiz günlerde internet sitesinde duyurdu ve o duyuruda Müdür yardımcılığı  için sınav tarihinin 20 Mart 2016 olarak belirlendiği ifade edililrken sınav merkezleri olarakta 32 ilin seçildiği ifadesi yer almıştı .Müdür yardımcılığı sınavı için bu gelişmeler yaşanırken  müdür  yardımcılığı sınavına girmek isteyen öğretmenler müdür yardımcılığı çin başvuru şartlarını taşıyıp taşımadıklarını merak etmektedirler.  Mebpersonel.com olarak 2016 müdür yardımcılığı için başvuru şartlarını sizler için bu haberimizde paylaşmaya çalışacağız.

6 Ekim tarihli remsi gazetede yayınlanan yönetmelikte müdür yardımcılığı başvuru şartları  açık bir şekilde ifade edilmesine rağmen  gelen bir çok soruda bu tarihte başladım başvuru şartlarını taşıyor muyum ?  müdür yetkilik yaptım müdür yardımcılığı başvuru şartlarını taşıyor muyum.? bu sorulara   aşağıda ki başvuru şartlarının cevap bulacağını tahmiğn etmekteyiz . Bunun yanında MEB tarafından müdür yardımcılığı başvuru şartları ve müdür yardımcılığı için tüm detaylar müdür yardımcılığı başvuru kılavuzunda detaylı olarak ele alınacaktır. Meb tarafından müdür yardımcılığı başvuru kılavuzu yayınladığı an mebpersonel.com sizler ile paylaşacağız.

İşte Müdür yardımcılığı için başvuru şartları

Yönetici olarak görevlendirileceklerde aranacak genel şartlar

MADDE 5 – (1) Yönetici olarak görevlendirileceklerde aşağıdaki genel şartlar aranır:

a) Yükseköğretim mezunu olmak.

b) Başvurunun son günü itibarıyla Bakanlık kadrolarında öğretmen olarak görev yapıyor olmak.

c) Görevlendirileceği eğitim kurumunun türü itibarıyla öğretmen olarak atanabilecek nitelikte olmak ve görevlendirileceği eğitim kurumunda aylık karşılığı okutabileceği ders bulunmak.

ç) Başvurunun son günü itibarıyla, son dört yıl içinde adlî veya idarî soruşturma sonucu yöneticilik görevi üzerinden alınmamış olmak.

d) Zorunlu çalışma gerektiren yerler dışındaki eğitim kurumu yöneticiliklerine görevlendirilecekler bakımından, ilgili mevzuatına göre zorunlu çalışma yükümlülüğünü tamamlamış, erteletmiş ya da bu yükümlülükten muaf tutulmuş olmak.
Müdür Yardımcılığı Hazırlık Facebook Sayfasına Katılmak İçin Aşağıda ki resmi tıklayınız

Müdür başyardımcısı ve müdür yardımcısı olarak görevlendirileceklerde aranacak özel şartlar

MADDE 7 – (1) Müdür başyardımcısı veya müdür yardımcısı olarak görevlendirileceklerin aşağıdaki şartlardan en az birini taşımaları gerekir:

a) Müdür, kurucu müdür, müdür başyardımcısı, müdür yardımcısı veya müdür yetkili öğretmen olarak görev yapmış olmak.

b) Bakanlığın şube müdürü veya daha üst unvanlı kadrolarında görev yapmış olmak.

c) Bakanlık kadrolarında adaylık dâhil en az dört yıl öğretmen olarak görev yapmış olmak.

(2) Müdür başyardımcısı olarak görevlendirileceklerde ayrıca;

a) Fen lisesi müdür başyardımcılığına görevlendirileceklerde Matematik, Fizik, Kimya veya Biyoloji alan öğretmeni olmak,

b) Güzel sanatlar lisesi müdür başyardımcılığına görevlendirileceklerde Türk Dili ve Edebiyatı, Görsel Sanatlar/Resim veya Müzik alan öğretmeni olmak,

c) İmam hatip lisesi müdür başyardımcılığına görevlendirileceklerde İmam-Hatip Lisesi Meslek Dersleri alan öğretmeni olmak,

ç) Mesleki ve teknik eğitim kurumları müdür başyardımcılığına görevlendirileceklerde atölye ve laboratuvar öğretmeni olmak,

d) Sosyal bilimler lisesi müdür başyardımcılığına görevlendirileceklerde Türk Dili ve Edebiyatı, Tarih, Coğrafya, Felsefe, Psikoloji veya yabancı dil alan öğretmeni olmak,

e) Spor lisesi müdür başyardımcılığına görevlendirileceklerde Beden Eğitimi alan öğretmeni olmak,

şartı aranır.

(3) Bu maddenin ikinci fıkrasında belirtilen niteliklerde yeterli sayıda aday bulunmaması hâlinde, diğer alan öğretmenlerinden de görevlendirme yapılabilir.

www.mebpersonel.com 
Son Güncelleme: 20.11.2015 12:59
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.