banner406
banner396
10 Ocak 2016 Pazar 12:45
Öğretmen Atamaları -Branşlara Göre Hesaplanmış Tahmini Kadro Sayıları

 Öğretmen Atamaları Branşlara Göre Hesaplanmış Tahmini Kadro Sayıları. Öğretmen Atamaları Branş Branş Kadro Dağılımı Nasıl Olur?Öğretmen Atamaları Branş  Kadroları -2016 Şubat Ataması için  Tahmini Dağılım- 2016 Şubat Öğretmen Atamaları Kadroları -2016 Şubat Ataması için  Tahmini Dağılım. Güncel öğretmen ihtiyaç verileri kullanılarak hazırlanan, Öğretmen Atamaları Kadroları- 30 Bin Şubat Ataması Tahmini Branş Kadroları.

2016 Şubat Öğretmen atamaları için sadece 20 gün kaldı. Aylardır atama bekleyen öğretmen adaylarının  büyük bir merakla beklediği branş branş kontenjan dağılımlarında sona gelindi. Öğretmen adayları 30 Bin Şubat Öğretmen atamaları için kendi branşlarına verilecek olan kadroları merak ediyorlar. Branş bazında en çok kadro alacak branşların hangi branşlar olacağı da yine eğitim uzmanları tarafından merak ediliyor. 

Öğretmen atamaları konusunda önceki gün Milli Eğitim Bakanımız Sn. Nabi Avcı branş kadrolarının dağılımı hakkında canlı yayında konuştu. Bakan Avcı en çok ihtiyacı bulunan branşların din kültürü, matematik ve ingilizce branşlarında olduğunu söyledi. Bakan Avcı Öğretmen atamaları branş kadrolarının dağılımları hakkında da yine öğretmen adaylarında fikir sahibi olacak bir mesaj verdi. Bu mesaja göre toplam açıkta branş öğretmen açıkları neyse, 30 Bin atamada da branş öğretmen kadro dağılımlarının o şekilde olacağından bahsetti. 

Öğretmen Atamaları için hazırlanan yeni Şubat öğretmen atamaları kontenjan tahminleri.  Güncel öğretmen ihtiyaç verileri kullanılarak hazırlanan, Öğretmen Atamaları Kadroları- 30 Bin Şubat Ataması Tahmini Branş Kadroları   Şubat Öğretmen Atamaları İhtiyaca Göre Tahmini Dağılım. Öğretmen atamaları için branş kontenjan tahminlerimizi haberimizde bulabileceksiniz. 30 Bin Şubat atamasında en çok ihtiyacı bulunan 5 alana kadroların %60'nın verilmesi tahmin ediliyor. 

Son Norm Güncellemesine Göre En çok Öğretmen Açığı Bulunan Alanlar:
İngilizce Öğretmenliği
Sınıf Öğretmenliği
Din Kültürü Ahlak Bilgisi Öğretmenliği
Rehber Öğretmenlik
Özel Eğitim Öğretmenliği
İlkÖğretim Matematik Öğretmenliği... 
Öğretmen atamaları ihtiyaca göre yapılacak. Fakat Milli Eğitim Bakanlığı TEOG ve LYS branşlarına Şubat ayı öğretmen atamalarında bir miktar oransal olarak daha fazla kadro vermesi tahmin ediliyor. Bu durumda TEOG ve LYS bransları ile Sınıf Öğretmenliği branşına Şubat atamasında %80-90 lara yakın kadronun tahsis edilmesi mümkündür.

Öğretmen atamaları için sayılı günler kala iller bazında branş branş öğretmen ihtiyaçları belli oluyor. En çok öğretmen ihtiyacı bulunan alanları siz öğretmen adaylarımız için daha önceki haberlerimizde paylaşmıştık. Şubat ayında yapılacak öğretmen atamaları yaklaşırken uzmanların kadro tahminlerine göre öğretmen atamaları branş kadroları 2015 Eylül'deki  öğretmen atamaları gibi olacak. Bazı branşlara Eylül ayında verilen oran Şubat Öğretmen atamalarında artacak. 
 
Şubat Öğretmen Atamaları Tahmini Branş  Kontenjanları  Tablosu (Tüm Branşlar) Öğretmen Atamaları Tahmini Branş  Kontenjanları  Tablosu (Tüm Branşlar). Bilindiği üzere Şubat ayında 109 branşa 30 bin Öğretmen atamaları yapılacak. Öğretmen atamaları için MEB in resmi siteden Ocak ayının son haftası duyuruya çıkması bekleniyor. Öğretmen atamalarında en çok kadronun hangi branşlara verileceği ise büyük merak konusu olmuş durumda. Yapılan açıklamalar, alınan duyumlar 30 bin kadroda dağılımın bazı branşlarda göze çarpar nitelikte yoğunlaşacağı tahmin ediliyor.

Öğretmen Atamaları Tahmini Branş  Kontenjanları (Tüm Branşlar) . 30 Bin Şubat Öğretmen atamaları için hazırlanmış olan tahmini branş kontanjanlarını haberimizin içinde bulabileceksiniz. Öğretmen atamaları branş kontenjan tahminleri en güncel atama verileri ve norm açıkları ve geçmiş dönemdeki öğretmen atamaları verileri kullanılarak hazırlanmıştır.


Sınıf Öğretmenliği, İngilizce ve Din kültürü alanlarına en çok kadronun verileceğine kesin gözüyle bakılıyor. Yani Şubat ayında Öğretmen atamaları en çok bu branşlara yapılacak. 30 Bin atamanın %30'ı un dan fazlasının bu branşlara yapılacağına kesin gözüyle bakılıyor. Diğer yandan MEB takviye kurslardaki öğretmen açığını minimize etmek istiyor. Bu yüzden TEOG ve LYS branşlarına da oransal olarak çok kadro verileceği tahmin ediliyor. 

Atama Bekleyen Öğretmenlerin Buluşma Noktası İçin Aşağıda ki Resmi Tıklayınız


Ayrıca Öğretmen atamaları anketimize katılarak kendi branşınıza oy verebilirsiniz.

-ANKETE KATILMAK İÇİN TIKLAYINIZ


2016 ŞUBAT AYINDA YAPILACAK 30 BİN ÖĞRETMEN ATAMALARI İÇİN BRANŞ BRANŞ  YENİ KONTENJAN TAHMİNİ TABLOSU... 

(Mobil cihazlardan habere giren öğretmen adaylarımız tabloyu göremiyorsa, ekranı yatay konuma çevirip branşınıza denk gelen tahmini kadroları görebilirsiniz... )

İşte Şubat Ayında Yapılacak Öğretmen Atamaları İçin Tahmini Branş Kontenjan Dağılımları Listesi tüm branşlar...

sizlerde bu hazırlanan liste için yorumlarınızı haberimizin yorum bölümüne ve Facebook Öğretmen Atamaları sayfasına yapabilirsiniz

2016 ŞUBAT ÖĞRETMEN ATAMALARI İÇİN TAHMİNİ BRANŞ KONTENJAN DAĞILIMLARI TABLOSU

2016 Şubat ayın da yapılacak 30 bin öğretmen ataması için resmi branş açıklarına göre analiz edilerek hazırlanan aşağıdaki tabloda; 
-Branşların gerçek açıklarının yüzdelik olarak 30 binde alması gereken kontenjan sayıları hesaplanmıştır. EŞİTLİK ilkesiyle hazırlanan bu tablo sadece ihtiyaç sayıları temel alınarak branşlar için hiçbir etken göz önüne alınmadan hazırlanmıştır.
 

-MEB kontenjan dağılımlarını yaparken bazı kıstasları göz önünde bulundurmaktadır. Hazırladığımız ikinci tablomuzda ise MEB’in eylül atamasında yaptığı dağılımın yüzdelerini ve bazı branşlara uyguladığı yüksek oranları göz önüne alarak tahmini kontenjan dağılımını hesaplamaya çalıştık.

-Bilindiği gibi MEB Sosyal Bilgiler öğretmenliği gibi açığı az olan branşların oranlarını yüksek tutup adaletli dağılımı yapmaya çalışıyor. Aynı şekilde TEOG branşlarına İlköğretim Matematik, Türkçe, Fen bilgisi, Sosyal bilgiler gibi branşların yüzdeliklerini çok yüksek tutup yüksek kontenjan ayrılmakta ve bu branşlara ayrıcalık tanımaktadır. 
-Genel olarak Sosyal bilgiler, Biyoloji, Okul Öncesı, Türkçe, İlköğretim Matematik gibi branşların oranlarının çok yüksek tutulması Bilişim öğretmenliği PDR ve Beden eğitimi öğretmenliği gibi branşların eylülde ki atamada mağdur olmasına neden olmuştur. Açıklarına göre yuzdelık olarak daha düşük bir kontenjan alarak bu bölümler hüsrana uğratılmıştır. Ama şubat atamasında bu mağduriyetin telafi edileceğini düşünüyoruz. Ayrıca BTR normu kesin çıkacak gözü ile bakılan Bilişim öğretmenlerine ise tabloda olan sayıdan daha yüksek bir sayı verilecek mi onu da kontenjanlar açıklanınca göreceğiz.
-Özel eğitim ihtiyaç sayısı 3 bin olarak hesap edilmiş olup bu bölümden sınava girenlerin 50 barajına takılması ve mezun sayısının az olmasından dolayı çok düşük kontenjan alması beklenmektedir.
-Doğuda oluşan sınıf öğretmenliği açığının da fazla olduğunu dile getiren NABİ AVCI’nın sözlerini göz önüne alırsak bu atamada da 1.sırada sınıf öğretmenliğini görmemiz yüksek ihtimaller arasındadır. Sınıf öğretmenliğinden sonra açık sayıları çok olan İngilizce ve Din kültürü ve ahlak bilgisi öğretmenliği bölümleri izleyecektir.
30 BİN atamada hesapları ile birlikte olması beklenilen tahmini kontenjan tablosu.  

MEBPERSONEL/ÖZELHABER
www.mebpersonel.com
 
Son Güncelleme: 10.01.2016 12:55
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Ogretmen 2016-01-10 15:38:42

Allah askina atama bekleyen pdr ci sayisi bile 3000 ya var ya yok adamlar 3000atama talebinde bulunuyor Ben bunlarin derdini anladim bunlar eskisi gibi 10 puanla atanmak istiyor

Misafir Avatar
pdr ci 2016-01-11 20:34:21 @Ogretmen

arkadaşım sen bu cahillikle ne yapacaksın.nerden biliyorsun sen kaç kişinin beklediğini sen eylülde 1427 kontenjan aldığımızı biliyor musun?oh ağzı olan konuşsun.arkadaş bu bölümden yıllarca felsefe sosyoloji mezunları atandı özelde iş imkanımız az.bilmeden konuşma hrrkes kendi işine baksın.sen kendi bölümüne çalış başka bölümlere laf etme

Beğenmedim! (2)
Misafir Avatar
öğretmen 42 2016-01-11 11:26:25 @Ogretmen

kesınlıkle haklısnız hocam. ben de anlam vermnıyorum bu pdrcılere. zaten okulda da bı ıs yaptıkları yok 9-2.30 calısıyorlar resmen. hala vız vız

Beğenmedim! (2)
Misafir Avatar
öğretmen 2016-01-11 10:28:14 @Ogretmen

bana keske olsen diyen sahıs umarım helak olursun

Beğenmedim! (0)
Misafir Avatar
çok cahilsin keşke ölsen 2016-01-10 19:10:36 @Ogretmen

hala 10 demiyorlar mı cıldırıyorum abi sen öğretmen olduguna emin misin? kulaktan dolma ordan burdan duydugun şeylerle nasıl oluyorda cümle kurup bir de kendını haklı sanıyorsun? eylülde 75 puanla kapatmış bu bölümü daha ne kadar gömeceksiniz? sizin sıfırla atanıyor diyebileceğiniz tek bir bölüm var o da din kültürü neden ona bu kadar sesiniz çıkmıyor aklım almıyor. adamlar hükümet politikasıyla bir anda gözde oldu barajı aşıp gittikleri bölümlerden 50 ile atanıyorlar. ben 461 puanla geldiğim bölümde açığım varken istediğim atama neden bu kadar haksız veya mantıksız bir istek gibi görünüyor size? elinizi vicdanınıza koyarak yorum yapın eğer mesele düşük puanla atanmak veya atanmamaksa en önce din kültürüne ses çıkarmanız lazım ama nereye baksam bir pdr kıskanclığı bir bok atma cabası görüyorum nedne yahu neden?

Beğenmedim! (7)
Misafir Avatar
yazık 2016-01-10 16:06:13 @Ogretmen

yorumun cahil olduğunun kanıtıdır.. kulaktan dolma şeylerle yorum yapıyorsun

Beğenmedim! (8)
Avatar
Beden egitimi 23 2016-01-10 13:20:48

Beden egitimi pdr bilisim magdur edilmistir kontenjanlari arttirilmalidir

Misafir Avatar
yazık 2016-01-10 13:36:23 @Beden egitimi 23

arkadaşım somut sayılarla bile haksızlığı görmüyorlar kör olmuşlar.. birde adaletli yazmışlar.. inşAllah hakedilen alınacaktır..

Beğenmedim! (3)
Avatar
Pdr 2016-01-10 13:33:13

Arkadaş Nabi en çok atanacak bölümlerde rehberlik dedi sizin kulağınız mı duymuyor gözleriniz mi görmüyor 2 bin üstü alım kesin artık sizde görün bunları

Avatar
Mağdur PDRci 2016-01-10 13:38:05

Nasıl oluyor da 10.600 açığa yüzde 18 tahmin verebiliyorsunuz. Tüm branslara yüzde 30 üstü PDR ye gelince neden yüzde 18. Eylül de Pdr Ye haksızlık yapıldı eylül u unutun kardes. Adalet ve Kalkınma gereği PDR ye 3000 HAKTIR!!!

Avatar
SINIF 65 2016-01-10 13:31:55

sacmaligin dani̇skasi yi̇ne bazi branjlara % 30 un üzeri̇nde i̇hti̇yac veri̇lmi̇ş
biktik yemi̇n edi̇yorum biktiiiiiiiiiiiiiiiik

Misafir Avatar
2012 MAGDURU SINIFÇILAR 2016-01-10 14:23:06 @SINIF 65

aynen kardeş .bi̇zi̇ mahvettilerrrrrrr.Allah hakkmizi birakmasin kafayi yedik onlarin yzunden.öldük ya öldürdülerer sinifçilari kimsede psikolojii denen bi̇şey kalmsdiiiiiii.sinifa 5000 vermeseler yine yandikkkkkkkkkkkkkk.allaaaaaaaaaaaaaah buyuktur onlardan çikacaktir bu vaballlllllllll

Beğenmedim! (5)
Avatar
pdr 2016-01-10 13:13:09

bakınn pdr gibi mağdur edilen hangi bölüm varr! sesimiz çıkmasın susalım mı yani?? Allaha havale ediyorum.. 10600 açıkla %18 verilmiş diğer branşların açıklarına ve verilene bakın.. hem eylül hem şubat.. böyle bir haksızlık olamaz. birde küstahça adalet kavramını kullanmışssınız tabloda

Avatar
sınıfcının gücü adına 2016-01-10 13:19:28

sınıf öğretmenleri olarak doğudaki açığı kapatıcaz insAllah:)

Avatar
doğrucu 2016-01-10 13:18:16

5600 açığı olan bölüm 1792 10600 olan 1908.neyle hesapladın bunu müdür?abaküs mü kullandın? :)