banner374
17 Şubat 2016 Çarşamba 20:14
Öğretmenlerin MEB Sınav Görevi Ücretleri Hala Ödenmedi
Öğretmenlerin 2-3 Ocak 2016 MEB Açık Lise ve Açık Ortaokul Sınav Görevi Ücretleri Hala Ödenmedi.

2-3 Ocak 2016 tarihlerinde yapılan sınavlarda görev alan öğretmenlerin ücretleri hala ödenmedi. Üzerinden yaklaşık 1,5 aylık bir süre geçmesine rağmen sınav görevi ücreti hala öğretmenlerin hesaplarına yatırılmadı. Konuyla ilgili herhangi bir açıklama da yapılmış değil.

Daha önce oturum başına 5 ek ders olarak ücretlendirilen sınavlarda sistem değişmiş ve toplu sözleşme hükümlerine göre ücret ödemesi kararlaştırılmıştı.

Yeni ücretlendirme şu şekilde olmuştu:


Mebpersonel.com olarak öğretmenlerin sınav görevi ücretlerinin bir an önce ödenmesi gerektiğini düşünüyoruz. Ücretler öğretmenlerin hesaplarına geçinceye kadar konuyu gündemde tutmaya devam edeceğiz.

MEBPERSONEL.COM

banner182
Son Güncelleme: 17.02.2016 20:39
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
Yaşar 10 ay önce

Üzerinden yaklaşık 1,5 aylık bir süre geçmesine rağmen sınav görevi ücreti hala öğretmenlerin hesaplarına yatırılmadı. Yazıklar olsun...!

Avatar
İbrahim fidan 10 ay önce

Bahsettiğimiz olayın sonucu 5 dk.dır!Mağduriyet binleri bulur.Bundan iyi kul hakkı mı olur,görev bitmiş niye vermiyorsun garibanın hakkını?45 günde elin oğlu neler yapıyor?Layıkız demeye dilim varmıyor,Allah sabır versin.Bu arada kul hakkını biliyorlarsa hakkımı helal etmiyorum!

Avatar
Zeynep 10 ay önce

Hesaplamalar görevli mutemetlerce yapılacak. Bir çok okul bunu bakanlığın yapacağını zannettiği için yapılmadı.

Avatar
ali tamdirek 10 ay önce

ödemeler yapılana kadar paranın değeri kalmayacak. swh

Avatar
AbbaS 9 ay önce

Adana Yüreğir'de bugün hesaba yatmış.Güle güle harcayın arkadaşlar.

Avatar
İZMİR MEHMET 10 ay önce

SADECE ÖĞRETMENLERMİ ALAMAMIŞ .ŞEF,MEMUR,ŞÖFÖR,HİZMETLİ ,POLİS HİÇ BİRİ ÜCRETİNİ ALAMADI. BUNUN SUÇU MEB DEĞİLDİR.7-8 İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜKLERİ SİSTEMİ KAPATMADIĞI İÇİN PARALAR ÖDENMİYOR

Avatar
erdal 9 ay önce

bugün itibarıyla 3 aya bitecek hala yok ve işin ilginç tarafı hiç açıklama da yok bazıları yattı diyor biz niye alamadık ozaman millet ikinci açık lise görevlerine bile girdi

Avatar
asude 9 ay önce

Tarih 27 mart ve Balıkesirde hala ücretler ödenmedi.. Neredeyse 3 ay olacak ayıp... Karda kışta görevimize gittik.Hakkimizi verin artik.