banner374
12 Nisan 2016 Salı 11:59
Özür Grubu Atama Takvimi Ne Zaman Yayınlanır?
 Milli Eğitim Bakanlığı'nın her yıl 2 dönem olarak gerçekleştirdiği öğretmenlerin özür grubuna bağlı yer değişikliği ile ilgili 2016 yılı yaz dönemi atama takvimi belli oldu mu? sorusu özellikle eş durumu ve sağlık özründen faydalanmak isteyen öğretmenler tarafından merak ediliyor. Bilindiği üzere her yıl yaz dönemi yaklaşınca bakanlık atama takvimini ilan ediyor ve takvime binaen öğretmenlerin özür grubu atamaları gerçekleştiriliyor. 

2016 yılı Öğretmenleri Özür grubuna bağlı yer değiştirme işlemlerinin öncelikle öğretmen atamalarından önce gerçekleşeceğini geçmiş yıllara bakarak söylemek mümkün. Fakat MEB'deki doluluk oranı her geçen yıl arttığı için öğretmenlerin yer değiştirme işlemleri her geçen yıl bir önceki yıl ve yıllara nazaran daha da zorlaşmaktadır. Özellikle bazı branşlarda öğretmenler yerlerinden kıpırdayamamaktadır. Alan değişikliği ve il emri de olmaması bu konuda yaşanan sıkıntıları artırmaktadır.

Peki 2016 yılı özür grubu atama takvimi ne zaman açıklanacak? 2016 yılında özür grubu atamalarının Temmuz-Ağustos döneminde yapılacağı tahmin ediliyor. Konu ile ilgili olarak Milli Eğitim Bakanlığı'nın şu ana kadar bir açıklaması yok fakat MEB 2016 Özür grubu atama takviminin Haziran ayının ortalarına kadar açıklanması bekleniyor. Bakanlık, bir sürpriz yapıp Mayıs ayı içerisinde de ilgili takvimi açıklayabilir. Takvim açıklandığında kılavuz da beraberinde açıklanmış olacak ve özür grubu atamalarının hangi şartlar altında, nasıl ve ne zamanlarda hangi işlemlerle gerçekleştirileceği de öğretmenlere böylece duyurulmuş olacak.

2016 yılı yaz dönemi Milli Eğitim Bakanlığı özür grubuna bağlı yer değiştirme işlemleri ile ilgili kılavuz, atama takvimi, atama süreci ve yapılması gerekli iş ve işlemlerle ilgili olarak her yıl olduğu gibi bu yıl da tüm detaylı bilgileri mebpersonel.com'da bulabileceksiniz. Bizi takip etmeye devam ediniz.

Mebpersonel.com / Özel Haber

www.mebpersonel.com

banner182
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
ogretmen 9 ay önce

yavşak yazssana olmadı diye