banner374
17 Aralık 2015 Perşembe 10:30
Özür Grubu Atamaları Bu Tarihte Yapılacak
  Milli Eğitim Bakanlığı her yıl bilindiği gibi öğretmenlerin özür durumuna bağlı olarak yer değişikliği taleplerini alıyor ve öğretmenlerin durumlarını değerlendirdikten sonra yer değiştirme işlemleri için gerekli süreci başlatıyordu. Bir özür grubu atama dönemi daha yaklaşıyor. 2015-2016 eğitim öğretim yılının ilk dönemi bittiğinde özür grubu atamaları gerçekleştirilecek.

 Bu yıl 14 Eylül 2015 Pazartesi günü açılması planlanan okullar çeşitli sebeplerden dolayı ertelenmiş, 28 Eylül 2015 tarihinde ilk ders zili çalmıştı. Bununla birlikte ara tatilde de kronolojik olarak ufak sapmalar oldu, keza bu eğitim öğretim yılı 17 Haziran 2016'da tamamlanmış olacak. Okulların geç açılmasından doğan yeni takvim ile 22 Ocak 2016 Cuma günü ilk dönem tamamlanmış olacak. 

 MEB Özür grubu atamaları ise sömestr tatilinin ilk haftası yani yaklaşık olarak 23-31 Ocak 2016 tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Konu ile ilgili Milli Eğitim Bakanlığı 2016 yılı özür grubu atama takvimini Ocak ayı içerisinde yayınlayacak.

 Özür grubu atamaları ile ilgili süreci takip edip siz değerli okuyucularımızı bilgilendirmeye devam edeceğiz.

 Mebpersonel.com / Özel Haber

www.mebpersonel.com

banner182
Son Güncelleme: 17.12.2015 10:47
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
ali de ali 13 ay önce

"bununla birlikte ara tatil de 15 gün kaymış oldu" cümlenizin külliyen yanlış olduğunu uyarmak isterim keza her yıl ocağın son haftası ile şubatın ilk haftası sömestre tatili olmaktadır.ve yine öyle olacaktır.

Avatar
BEDENCİ 13 ay önce

neden böyle bi̇ haber yapiyorsunuz bu takvi̇m her yil ayni i̇şli̇yor boşuna haber yapip i̇nsanlarin duygulariyla oynmayain yalan ...

Avatar
ersan 13 ay önce

konuyu gündemde tuttuğunuz için teşekkürler. i̇nşAllah ilçe emri verilir.

Avatar
işçi 13 ay önce

belirsiz tarihler verip insanları yanıltmayın. ne zaman ilişik kesilecek ne zaman hazırlık yapılacak ne zaman yeni okula başlanacak 2. dönem bittikten sonra mı ? bir sürü iş var yapılacak olan . yarı dönem tatilinde değil de ilk ödem bitmeden atamalara başlanır bence.

Avatar
fatma 13 ay önce

Eş durumu ataması olacak demi beklemekten yoruldum artık açıklayın lütfen

Avatar
Sedef 13 ay önce

Buyuksehirlerde calisan ogretmenler 've aileleri magdur olmaktadir.bu durumda olan kisilerede es durmu taini verilmelidir

Avatar
asli 13 ay önce

Yok canim meb 1.donem bitmeden sonuclandirir 22 ocaktan itibaren de ilisik kesilir bence yoksa yazik degil mi ogrencilere ogretmenleri 2 hafta gec baslayacak bu kadarini dusunurler sanirim tamam biz onemli degiliz onlar icin ama ogrenciler onemlidir