banner374
28 Kasım 2016 Pazartesi 15:00
Sözleşmeli Öğretmen Atamaları  Tahmini Branş Kontenjanları

AK PARTİ Manisa Milletvekili Selçuk Özdağ öğretmenler günü konuşmasında atama bekleyen öğretmenlere de müjdeyi verdi. Vekil Akdağ Şubat ayında 60 bin öğretmen atamasının gerçekleştirileceğini belirtti. İşte Milletvekili Selçuk Özdağ'ın o açıklaması:

AK Parti Manisa Milletvekili Doç. Dr. Selçuk Özdağ, yaptığı açıklamayla öğretmen atamaları haberini bekleyen öğretmenler arasında büyük bir heyecan yarattı. Milletvekili Özdağ,  2017 Şubat’ta 60 bin öğretmen atamasını gerçekleştireceğiz dedi.

AK Parti Manisa Milletvekili Doç. Dr. Selçuk Özdağ kendi web sitesi üzerinden 24 Kasım Öğretmenler Günü ile ilgili olarak bir açıklamada bulundu. Açıklamasında öğretmenler toplumun mimarıdır diyen Özdağ, kendi partileri döneminde yani 14 yılda yaklaşık olarak 500 bin öğretmen ataması gerçekleştiğini belirterek; “Allah izin verirse 2017’nin Şubat ayında 60 bin öğretmen ataması daha yapacağız.” dedi.

Özdağ'ın açıklamasına binaen Şubat öğretmen atamaları branş kontenjan tahmini haberimizi sizlere paylaşıyoruz.

2017  Şubat Öğretmen Atamaları, Tahmini Branş Kontenjanları haberimizde bulabileceksiniz. Öğretmen atamaları kapsamında 2017  Şubat ayında en az 60 bin öğretmenin daha atanması bekleniyor. Ekim ayında yapılan 15 bin sözleşmeli öğretmen atamaları ve 5 bin dersane öğretmen atamaları ile birlikte toplamda 80 bin öğretmen atamaları yapılmış olacak. 80 bin öğretmen atamaları demek Milli Eğitim Bakanlığı'nın atama tarihinde rekor kırılan bir atama sayısı demektir.


Şubat Sözleşmeli Öğretmen Atamaları - Tahmini Branş Kontenjanları Kasım ve Şubat Sözleşmeli Öğretmen Atamaları - Tahmini Branş Kontenjanları haberimizde bulabileceksiniz.. Milli Eğitim Bakanlığı 2016 yılında bilindiği üzere Şubat ayında 30 bin kadrolu öğretmen atamaları yaptı. Yeni getirilen öğretmen atamaları sistemi ile bakanlık; öğretmen atamalarını sözleşmeli mülakatlı olarak yapacak.

ÖĞRETMEN ATAMALARI FACEBOOK GRUBUMUZ İÇİN AŞAĞIDAKİ GÖRSELE TIKLAYIP, GELİŞMELERİ TAKİP EDEBİLİRSİNİZBakanlığın  Şubat ayında da öğretmen atamaları yapması gündeme geldi. Edinilen bilgilere göre Milli Eğitim Bakanlığı, Maliye Bakanlığı'nın da izni alınarak  Şubat ayında toplam 60 bin öğretmen atamaları daha yapacak.  Şubat ayında yapılacak öğretmen atamalarının, MEB'den ihraç edilenler yerine olacağı tahmin ediliyor. Bilindiği üzere FETÖ terör örgütü ile bağlantısı tespit edilip ihraç edilen 28 bin kişi + PKK terör örgütü ile ilişikisi tespit edilip ihraç edilenlerle birlikte 30 bin civarında kişi ihraç edildi.

 2017 Şubat ayında  toplamda en az 60 bin sözleşmeli öğretmen atamaları yapılacak. Bu haberimizde sizlere 60 bin öğretmen atamalarında branş branş tahmini kontenjan sayılarını paylaşıyoruz.
Tablo ile ilgili görüş ve önerilerinizi haberimizin yorum bölümüne yapabilirsiniz.... Görevden alınan öğretmenlerin en çok sınıf öğretmenliği alanında olması kontenjan dağılımında en çok atamaların sınıf öğretmenliğine verileceğini gösterir. 

Ayrıca "okul öncesi eğitimin zorunlu" olması ve gelecek yıl müfredata eklenmesi düşünülen yeni derslerin bulunması bazı branşlarda öğretmen açıklarını ve atamalarını hissedilir seviyede artıracaktır. Atama tahminlerimiz de buna göre eğitim uzmanlarının da görüşü alınarak yapılmıştır.MEBPERSONEL.COM/ÖZELHABER

 

banner182
Son Güncelleme: 28.11.2016 15:14
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
Tablo güzel de? 2 hafta önce

Resmi ağızlar bir olup bu sayıyı onaylasa memnun oluruz.

Avatar
aziz 1 hafta önce

Adaylara umut verip aldatmayin yaziktir.

Avatar
edebiyat 1 hafta önce

Edebiyata atama sayisi ne olursa olsun 2000 kontenjan verilmezse Allah'a havale edeceğim. Bu nasil istir? 46 bin sinava giren var. Sosyal devlet bunj gormeli.

Avatar
Malkoçoğlu 7 gün önce

Tarih öğretmenliğine 3000(üç bin) alım istiyoruz.1999 yılından beri sürekli 300(üç yüz) alımla çok ama çok mağdur edildik.3000 kadro Tarihçilerin 17 yıldır gasbedilen hakkıdır.

Avatar
Safiye marmara 1 hafta önce

Yapın len artık bıktım bu yurttan

Avatar
Türkçeciler 1 hafta önce

Anadillimize sahip çıkalım türkçeye en fazla atama yapılmalı türkçeye 7000 atama istiyoruz bide mülakatsız yani zülümsüz

Avatar
Biyo 1 hafta önce

Bi kere de tahminleriniz tutsun bekleyip hayal kırıklığı yaşamaktan yorulduk