banner374
15 Aralık 2015 Salı 08:58
Yılbaşı tatilinde ek ders ödenir mi?
  2015 yılının sonuna yeni yılın ise başına yaklaştık. 31 Aralık Perşembe gününü 1 Ocak Cuma gününe bağlayan gece miladi 2016 yılına adım atılan gece. Yeni yılda tüm kamu kurum ve kuruluşlarında 1 Ocak 2015 Cuma günü tatil olacak.

  Çeşitli görevlerdeki kamu personeli o gün için ayrılan mesai ücreti ve benzeri konuları merak ediyor. Öğretmenler ise 1 Ocak 2016 Cuma günü ek ders ücretlerinin kesilip kesilmeyeceğini merak ediyor. 

 ''1 Ocak 2016 Cuma günü ek ders ödemeleri yapılacak mı?'' sorusunun cevabı ise Hayır. Milli Eğitim Bakanlığı Ek Ders yönetmeliğine göre resmi tatillerde öğretmenlere ek ders ücreti ödemesi yapılmaz.  Ayrıca tabi ki idareciler de ek ders ücreti alamayacak. Yurt genelinde okulların tamamı kapalı olacak. Dolayısıyla 1 Ocak'ta öğretmenler ek ders ücreti alamayacak.

 Ayrıca 2015 yılı Aralık ayının ek ders ödemeleri yılbaşından önce 2015 bütçesi ile yapılacak, 2016 yılına kalmayacak. Muhtemelen İl/İlçe MEM'lere göre değişiklik gösterse de ayın 25'i ile 30'u arasında ödemeler yapılacak.

 Mebpersonel.com / Özel Haber

www.mebpersonel.com

banner182
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
öğretmen 13 ay önce

dinimizde ameller niyetlere göredir diye bir hüküm vardır bildiğimiz gibi. aslında öğretmenin kendi iradesiyle almamış olduğu mazeret durumlarında bayram tatilleri, yılbaşı tatili, bir mayıs gibi tatillerde öğretmenlerin ücretleri kesilmemeli diye düşünüyorum. yada en azından kesilecek se bile maaş hesabı yapılmamalı, öğretmenin haftalık ekdersi ziyan edilmemeli. iyi bir konuya değinmişiniz başarılar.

Avatar
ahmet 13 ay önce

nihayet aklı başında bir haber yapmışsınız

Avatar
öğretmen 13 ay önce

evet ek ders kesintisi olacak hem de 7 saat.kesiliyor.biz ek ders talep etmiyoruz ama gittiğimiz günlerin bile ek ders kesiliyor böyle tatillerde.buna acil çözüm bulunmalıdır....