banner374
Yeni MEB bakanımızın yapmış olduğu açıklamar yerinde ve çok doğru. Egitimde öğretmenin değeri önemini vurgulaması  öğretmen arkadaşlarimizi unutlandirdi. özellikle kullandığı ogretmenler yurumek ilerlemek ifadesi son derece umut verici.
Soru şu hangi öğretmenlerle 
Yine size yandaş olan aman efendim tamam efendim diyen öğretmenlerle mi yoksa eleştiren sorgulayan yanlişlarinizi takir takir yüzünüze sayacak öğretmenlerle mi? 24 kasım da her ilden bir öğretmen sayın Cumhurbaşkanımızın daveti üzerine Ankara'ya gitmiş ve konuşmalarını dinlemişti. Buraya çağrilanlar da öğretmendi. Fakat bunlar nasıl seçilmişti. Eğer MEB de bir devrim yapılmak isteniyorsa öncelikli olarak yapılması gereken şey yıllardır mağdur edilen muhalif olarak görülen Eğitim Bir Sen'e üye olmamış farklı goruş ve fikirlere sahip öğretmenlere yeniden değer vererek eğitim camiasından siyaseti uzaklaştırmak ve bölünmüşlüğü son vermektir. Atamalar da görevlendirmeler de adil olmaktır. Öğretmenlerle yürürken sendika vefa fikir ayrımı yapmadan butun camianın sunacağı  isteklere değer vermek kimseyi geride birakmamaktir. 
Sayın Bakanımız yerinde ve güzel bir adım atarak görevine başladı. Umut ediyoruz ki bu değişim MEB'de de büyük bir değişime sahne olur ve Türkiye de eğitim de milat olarak kayıtlara geçer. 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol