banner374
 Türkiye Kamu Sen (Türk Eğitim Sen) dün sosyal medya aracılığı ile yeni bir eylem başlattı. Yapılan açıklamada "Milli Eğitim Bakanlığı’nın özür grubu tayinlerinde ilçe emrine yer vermemesine ve bu şekilde öğretmen ailelerinin parçalanmasına seyirci kalmasına kayıtsız kalmadı. Genel Başkan Koncuk sosyal medyada #İlçeEmriHaktır başlığı ile eylem başlattı. Buna göre saat 21:00’da #İlçeEmriHaktır başlığı ile MEB’e çağrıda bulunuluyor. Genel Başkan’ın eylemi sosyal medyada kısa sürede yankı buldu. Eğitimciler eyleme twitleriyle, mesajlarıyla destek verdi. 

Koncuk, sosyal medya hesabından konu hakkında paylaşımlarda bulundu ve ilçe emri getirilmemesi nedeniyle eşlerinden, çocuklarından ayrı yaşamak zorunda kalan öğretmenlerin dramına bir kez daha vurgu yaptı. Eylem 26 Ocak Salı günü (Bugün) saat 21:00’da devam edecek. Sendikamızın talebi; hem il içi hem de il dışı özür grubu tayinlerinde ilçe emrinin getirilmesidir. 

Genel Başkan Koncuk’un mesajları şöyle: 
#İlçeEmriHaktır MEB kimsenin çiftliği değildir. Sabah kalktığınızda bugün de böyle yapayım diyemezsiniz. Biz  varız, Türk Eğitim Sen var.


#İlçeEmriHaktır 26 Ocak saat 21:00'da MEB'in keyfi tutumuna sanal alemde dur diyoruz."
dendi. Öncelikle ilgili sendikaya gösterdiği mücadele dolayısı ile teşekkür ederiz. Bu yalnızca bir sendıkanın ve üyelerinin değil bütün eğitim camasının mücadelesi olmalıdır. Eylem bu akşam saat 21.00'da da devam edecektir. Bize düşen ülke gündemini belirleyebilecek kadar büyük bir camia olduğumuzu göstermektir. #İlçeEmriHaktır

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol