banner289

3600 ek gösterge, yürürlükte
 487 nolu Kanun ile 657'nin ek gösterge cetvelindedüzenleme yapıldı ve dairebaşkanları ile grupbaşkanlarının ek göstergesi 3000'den 3600'eçıkarıldı.

 

İŞTE İLGİLİ KANUN MADDESİ

MADDE 13 – 14/7/1965 tarihli ve 657 sayılı Devlet Memurları Kanununa ekli (II) sayılı Cetvelin; “4. BAŞBAKANLIK VE BAKANLIKLARDA” bölümündeyer alan “Genel Müdürlük ve Başkanlık DaireBaşkanı, Millî EğitimBakanlığı Grup Başkanı,” ibareleri ile “5. YARGI KURULUŞLARI, BAĞLI VEİLGİLİ KURULUŞLAR İLE YÜKSEK ÖĞRETİM KURULUŞLARINDA” bölümünde yer alan “Daire Başkanı, Gelir İdaresi Grup Başkanı,” ve “Grup Başkanı ve” ibareleri metinden çıkarılmış, aynı Cetvelin “1. BAŞBAKANLIK VE BAKANLIKLARDA” bölümüne “Serbest Bölge Müdürü,” ibaresinden sonra gelmek üzere “Genel Müdürlük ve Başkanlık Daire Başkanı, Millî Eğitim Bakanlığı Grup Başkanı,” ibaresi, “2. YARGI KURULUŞLARI, BAĞLI VE İLGİLİ KURULUŞLAR İLE YÜKSEK ÖĞRETİM KURULUŞLARINDA” bölümüne “Türkiye İstatistik Kurumu Bölge Müdürü,” ibaresinden sonra gelmek üzere “Daire Başkanı, Gelir İdaresi Grup Başkanı, Milli Güvenlik Kurulu Genel Sekreterliği GrupBaşkanı,” ibaresi eklenmiştir.

Kanunun yürürlük maddesi gereğince, bu hüküm 11 Haziran 2013'ten geçerli olmak üzere yürürlüğe girmiştir.

banner182
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
rifat yaşa 3 yıl önce

ben hizmetliyim 4/7 yim bizlere ek gösterge varmı

Avatar
bizden mi 3 yıl önce

ek göstergeden öğretmenler niye faydalanmaz acaba,emekli olunca ne yaapacaktır.

Avatar
remzi ÇALIŞKAN 3 yıl önce

arkadaşın yazdığı gibi 30 yıl çalışmışız 2 ci dereceye düşmüşüz 1000 ek gösterge hakkımız olduğunu düşünüyorum. genel müd. veren bize de verir. adaletli olur. sayın bakanım size güveniyor ve bekliyoruz.

Avatar
Adem Aktaş 3 yıl önce

orta tabaka alt tabaka hala yerinde sayıyor,,,ya insanda allah korkusu olacak bunlar inançlı dedik verdik oyumuzu onlarda oydu bizi be..

Avatar
adalet 3 yıl önce

yürüsün bakalım nereye kadar yürüyecek. şunu adam gibi yapsınlar ki bütün kesimleri kapsasın. 1 in 4 ünde çalışan 15 saysa bile bir adım gidemiyor. yazıkkkkkkk