2014 Kpss Puan hesaplama

 2014 kpss puanı yeni sistemde nasıl hesaplanacak.2014 kps puanlarının yeni sınav sistemin standart sapma olasığı ve puanların hesaplanma modülleri nasıl geliştirilecek.

KPSS puanı bir öğretmen adayı için hayatının dönüm noktasıdır.bir beden egitimi öğretmeni olmak için KPSS hazırlanan bir ogrenci yıllar boyu bir cok dersi gormedgi halde KPSS puanını en az 75 ve üzerinde almak zorundadır.KPSS puanı eğer branşlara ayrılan puanın altında kaldıysa kazanma imkanı yoktur.KPSS puanını arttırmak için cok çalışmalı mücadele etmelidir.hedeflediği KPSS puanını almak için ek kaynaklardan faydalanmalıdır 

KPSS Net Puan Hesaplama
KPSS puanı hesaplama aracıyla hangi türdeki KPSS puanlarını hesaplayabilirim?

Hesaplama.net KPSS puanı hesaplama aracıyla KPSSP10, KPSSP93, KPSSP94 puan türündeki KPSS puanlarınızı hesaplayabilirsiniz.
KPSS Puanı nasıl hesaplanır?

KPSS Puanı özel formüller ve 2010 yılında uygulanan KPSS’deki istatistiksel veriler kullanılarak hesaplanmaktadır. Hesaplamalarda ham puan ortalama ve standart sapmaları ile ağırlıklı standart puanın ortalama, standart sapma ve maksimum değerlerinin virgülden sonraki hane sayısı üç olarak alınmıştır. ÖSYM tarafından KPSS puanı hesaplanırken bu değerlerin virgülden sonraki hane sayısı daha yüksek alınmaktadır. Bundan dolayı hesaplamanız neticesinde bulacağınız rakamın virgülden sonraki üçüncü hanesi, ÖSYM’nin açıkladığı puanın virgülden sonraki üçüncü hanesinden ufak sapmalar gösterebilir. Bu durum doğal olup, ÖSYM tarafından açıklanan değer geçerlidir.
Anahtar Kelimeler
2014 Kpss Puan Hesaplama
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Atama İzninin KPSS Adaylarına Etkisi Var mı?
Atama kontenjanlarının açıklanmasının KPSS adayları açısından önemi nedir?

Haberi Oku