banner291
banner289

Ösym 2012 Kpss Soru ve Cevapları

7 - 8 Temmuz 2012 Tarihler arasında Ösym tarafında yapılan 2012 Kpss Soru Ve Cevapları

Ösym 2012 Kpss Soru ve Cevapları

www.mebpersonel.com

banner182
karakter kaldı.
Yorum Gönder

9 YORUM

 • Misafir Avatar

  ek gelir

  4 yıl önce

    (0)  Cevapla

  Değerli Memur Arkadaşlarım
  Artık toplu sözleşme kararlarını beklemeye gerek yok. Evinizde birkaç saat, serbest zamanlı çalışıp sürekli artan ek ödemelere sahip olabilirsiniz. Maaşlara zam ya da ek ödeme hayal değil. Güvenilir ve kolay bir yöntemle bunu kendiniz de başarabilirsiniz. Kazananlardan olmak istiyorsanız, artık beklemeyin.
  Kazanmayı istemek çoğu zaman yeterli değildir. Kazanmak için beklemeden harekete geçmek gerekir. Şu ana kadar kazanmış ve kazanmaya devam eden kırk bir bin kişilik ailemize sizi de davet ediyoruz.
  www.onlineisplatformu.com/memurum

 • Misafir Avatar

  esra

  4 yıl önce

    (0)  Cevapla

  hani yayınlanan sorular arasında orjnal sorulara göre kelime değişiklikleri noktalama farklılıkları vardı dalga mı geçiolar anlamdım ben soruları karşılaştırın kelimesi kelimesine virgülüne kadar aynı sadece soruların yerleri ile şıkların yerleri değişik ki bu sınavın temiz gayet nizami geçtiğine dair bir kanıt değildir ösym adına.. beyaz kalemin yayınladığı sorular bazılarının şıklarıda dahil orjinal sorularla birebir aynıdır bu nasıl iştir.

 • Misafir Avatar

  ali bıyık

  4 yıl önce

    (0)  Cevapla

  fbid=3893979460968&set=oa.446863708681282&type=1&theater

 • Misafir Avatar

  Mehmed Avnî

  4 yıl önce

    (0)  Cevapla

  Toplumsal hafızamızı yokladığımızda 2010 KPSS skandalı ilgili ÖSYM'nin son derece hazırlıksız yakalandığı ve suçlunun içeriden olduğu bilinmesine rağmen dışarıda arandığı bir süreç olmuştur.Hatırlayalım bazı adaylar önceki yılların aksine hem sabah hem de öğleden sonraki öğretmenlik KPSS si oturumlarında soruların tamamına yakınını doğru cevaplamışlar,bir takım farklı iddiaların kamuoyunda oluşturduğu kaygılar üzerine de 2010 KPSS Eğitim Bilimleri sınavı iptal edilmiştir.Oysa aynı kişiler sabah oturumunda da yüksek puan almışlar,hatta lisans mezunu olarak öğretmenlik dışı kamu kuruluşlarına müracaat hakları da olduğundan sözkonusu kişilerin bu konudaki haksız kazanımlarına ÖSYM göz yummuştur.

  İşte tam bu nokta çok kritiktir.ÖSYM bürokrasinin kötü alışkanlıklarının devreye girmesiyle kamuoyunu yatıştırma adına davranıp hakkaniyeti gözardı etmiştir.Yöneticilerimiz, eğitim sistemimizi yeniden yapılandırdığımızı söylediğimiz şu günlerde Finlandiya'dan,Norveç'ten oradan buradan sistem ithal edip örnekler verirken bu tip skandallarda aynı ülkelerin bürokratik ahlakını ilgili üst düzey bürokratlarımız gözardı ediyoruz.

  Ülkemiz bürokrasisinin kötü alışkanlıklarının bir kötü tezahürü de 2010 KPSS skandalının kötü analizidir.Sınav sorularının içeriden sızmasına rağmen -belki koltuk kaybetme kaygısıyla- kamuoyunu kandırma yoluna giderek adayların alyansına,silgisine kalemtraşına düşman kesilinmiş,lüzumsuz güvenlik gösterileriyle halkın gözü boyanmaya çalışılmıştır.Bu durum ÖSYM'nin acziyetini göstermektedir.(Bilindiği gibi içeriden hiç kimse cezaî yargıdan bir müeyyide almadı)

  ÖSYM'nin bu durumu Nasreddin hocanın bir fıkrasındaki haline benziyor.Malumdur ki Nasreddin Hoca bir gece sokak lambası altında bir şey arıyormuş. Oradan geçen adamın biri hocaya sormuş: “Ne arıyorsun? Bir şey mi kaybettin?” Hoca: “Evet. Evin anahtarını kaybettim.” demiş, Adam:”Evin anahtarını burada mı kaybettin?” diye sorunca Hoca: “Hayır. Kapının önünde kaybettim.” demiş. Bunun üzerine adam: “Kaybettiğin yerde arasana Hoca!” deyince Hoca: “Görmüyor musun? Orası kapkaranlık ama burası aydınlık.” diye cevap vermiş.

  ÖSYM de aradığı şeyi nerede bulması gerektiğini biliyor ama bu o bölge karanlık.Onun için sınav girişlerindeki alyans,anahtarlık kontrolleriyle güvenlik gösterisi yapıyor.(Elbette bu tip kontroller yapılmalı.)Ama asıl sorumluları bulma iradesi ortaya konulamıyor..

  İşte şimdi ÖSYM yeni bir sınavda...Eğer bu sınavda etik dışı bir şeyler yapıldıysa buna cesaret veren en önemli etken 2010 skandalındaki eksik,tutarsız,inandırıcılıktan uzak alınan pansuman tedbirlerdir...Bakalım şimdi ne olacak?

 • Misafir Avatar

  esma

  4 yıl önce

    (0)  Cevapla

  neden hala yayınlamadılar... soruları unuttu insanlar hangi soruya hangi cevabı verdiklerini...

 • Misafir Avatar

  ilhan ar

  4 yıl önce

    (0)  Cevapla

  varsa hakkımız allah elbet cezalarini verecektir..

 • Misafir Avatar

  zeynep

  4 yıl önce

    (0)  Cevapla

  sıyırıcam ciddi ciddi, şeytan diyor git bas ösym yi sık boğazlarını

 • Misafir Avatar

  medli

  4 yıl önce

    (0)  Cevapla

  ali demir öküzü odun gibi adam yaw....

Copyright © 2016

Meb, Meb Personel , Meb Personeli, Öğretmen Sitesi, Memur, Memurlar

foto galeri

 • En Komik Karne Günü Capsleri
 • Birbirinden ilginç şekilli bulutlar
 • KAZANIMLAR HAYATA GEÇİYOR,KAYBEDENLERİNSE UYKUSU KAÇIYOR
 • Yeni Yıl Tüm Dünyada Coşkuyla kutlandı
 • Yeni yıla serin sular altında girdiler
 • PKK kalleşlikte sınır tanımıyor
 • Diyarbakır Sur'da polis eşlerinden sürpriz!
 • En İyi 10 Yılbaşı Hediyesi
 • Dünyayı Sarsan En İyi 10 Fotoğraf
 • Soruları Soran Öğretmen Siz Olsanız Tam Puan Vereceğiniz 21 Komik Cevap

iletişim

 • destek@mebpersonel.com
 • destek@mebpersonel.com
 • destek@mebpersonel.com