MEB Şube müdürlerinin maaşı 82TL daha az olacak!

Tarih: 2013-08-31 10:09:09

MEB Şube müdürlerinin maaşı 82TL daha az olacak!
 İnternet sitelerinde en çok tartışılan konulardan bir tanesi taban aylığa yapılan zammın bir kısım çalışanı mağdur ettiğidir.  Özellikle 3000TL ve üzeri maaş alan memurlar taban aylığına verilen zam ile mağdur olmuşlardır. Bizde şube müdürlerinin bugünkü maaşlarını taban aylık ve katsayı ekleyerek ayrı ayrı hesapladık. Eğer katsayıya yüzde 3 zam yapılsaydı, Temmuz 2014 ayında şube müdürü maaşları 82TL daha fazla olacaktı. Hükümetin teklifi yüzde 3’tü. Bu oran yüzde 4’e çıkarılabilseydi bu sefer bu rakam 113 TL ye kadar yükselecekti.
İşte o hesap;

İl milli eğitim müdür yardımcısı hariç diğer taşra yöneticilerinin maaşı aile yardımı dahil 3446 TL dir. Ocak 2014 te ise şube müdürlerinin maaşı taban aylığa yapılan zam ile birlikte 3570TL ye yükselecektir. Toplam artış 124TL civarında olacaktır. Oysa taban aylık yerine yüzde 3 lük maaşlarda bir artış sağlansa idi, maaşlarda Ocak ayında 103, Temmuz ayında ise 106 TL lik bir artış olacaktı. Taban aylığa zam yerine şube müdürlerine yüzde 3 lük katsayı zammı verilmiş olsa idi Temmuz 2014 ayında 82 TL fazla zam yapılmış olacaktı. Kısacası taban aylığa yapılan zamdan, şube müdürü maaşları 82TL olumsuz etkilendi. Eğer katsayı zammı yüzde 4 olarak gerçekleşseydi, şube müdürleri açısından kayıp 113TL yi bulacaktı…

Yorumlar

METİN :

lafa gelince ilçenin- ilin en yüksek yöneticileriyiz.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Etiket Sonuçları