Mali Konular:
Öğretmenlere 3600 ek gösterge geliyor...
Hükümetten öğretmen ve emeklilerine müjde geldi. Öğretmenlerin ek göstergesi 3000'den 3600'e yükseltiliyor.


Maliye Bakanlığı, memurlar arasındaki maaş dengesizliğini gidermek için ikinci perdeyi açıyor. Ek gösterge dengesizliğini ortadan kaldıracak çalışma ile öğretmen ve emeklilerinin 3000 olan ek göstergesi 3600'a yükseltilecek. Bakanlık yetkililerinden alınan bilgiye göre, ek gösterge düzenlemesi ile, emekli öğretmenlerin maaşlarına 270 TL'den başlayan zam yapılması planlanıyor. Bu artıştan mevcut öğretmenler de emekli olduklarında yararlanacak. Emekli öğretmenlerin aylıklarındaki zammın, maaş düşüklüğünden dolayı emekli olmayan öğretmenleri de teşvik edeceği belirtiliyor.


EK GÖSTERGE AYARI
Öte yandan çalışmayla, bakanlıklarda görev alan, ek göstergesi 3000 olan daire başkanları için de düzenleme yapılacak. Ek göstergeleri 3600'a yükseltilecek. Yine genel müdür yardımcılarının 3600 olan ek göstergesi de 5300'e çıkarılacak. Üniversitelerde görev yapan daire başkanlarının 3000 olan ek göstergeleri de 3600 olacak. Emekli ve çalışanların maaşlarını yükseltecek, emekli ikramiyelerini artıracak çalışmanın 2013'ün 2. yarısında yürürlüğe girmesi bekleniyor.


EŞiT iŞE EŞİT ÜCRET
Maliye Bakanlığı, 2011'de de, kamu çalışanlarının bazı mali haklarına ilişkin düzenleme yapmıştı. Kamuda eşit işe eşit ücret düzenlemesi ile kariyer uzmanların ek göstergesi 3600'a çıkarılmış ve aralarındaki ek gösterge dengesizliği giderilmişti. Bakanlığın hazırladığı son tasarı ile diğer çalışanların da ek gösterge dengesizliği kademeli olarak giderilecek. Tasarının yasalaşması ile birlikte kamuda aynı görevi yapan çalışanlar arasındaki ek gösterge sorunu tarihe karışacak.

Takvim 
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
mvt 1 yıl önce

sadece derece 1 deki öğretmenlerimiz için, o derecede değilseniz boşuna sevinmeyin

Misafir Avatar
kandırmayın 1 yıl önce

ek gösterge 3600 olursa çalışan öğretmenin kesintisi artar yani tek başına ek göstergeyi arttırmak çok fazla bişey ifade etmez...

Misafir Avatar
kim ooo 1 yıl önce

düzgün haber yapın kardeşim halkı kandırmayın yaaa bu neeeee

Misafir Avatar
teknoloji ve tasarım 1 yıl önce

dürüst habercilik yapmanızın zamanı hala gelmedi mi?öğretmen emeklilerine diye haber yapsanız okunmayacağınızımı düşünüyorsunuz.siz doğru haber başlığı vermiyorsunuz.

Misafir Avatar
metin yersiz 1 yıl önce

bu site dahil bütün siteler halkı kandırıyorlar gelmeyecek zam için geldi gitti yazmayın dürüst haberciler

Kamu Personelinin Maaş Unsurları.
Kamu Personelinin Maaş Unsurları.

Haberi Oku