banner406
        Bu hafta arka arkaya farklı televizyon kanallarında Milli Eğitim Bakanı Nabi AVCI'nın açıklamalarını izledik. Özellikle dershaneler konusunda yaptığı açıklamalar, hükümetin ve MEB'in bu konudaki kararlılığını ortaya kayması açısından çok önemliydi.
        Anayasa mahkemesinin kararı paralel yapının elinde patladı. Özellikle seçimlerde mevcut hükümetin oylarının azalmasıyla birlikte pusuda bekleyen paralel örgüte ait yargı mensupları, 1,5 yıldır bekleyen dosyaları nasılsa bir çırpıda bitirivermiş, Milli Eğitimde kaos ortamı oluşturarak özellikle dershaneler konusunda paralel örgütün değirmenine su taşımaya çalışmışlardır. Ancak Bakan Nabi AVCI' nın açıklamalarındaki kararlılık, paralel örgütün bu sefer baltayı taşa vurduğunun açık bir göstergesidir. 
        Ancak bakanlığın bu kararı dershane konusunu tamamen kapatmayacaktır. Özellikle ihanet ortaya çıkana kadar DİYALOG ve hizmet yalanıyla tüm ülkeyi aldatan, konu kendi menfaatleri olduğunda ise bunları bir kenara bırakıp topyekûn devlete, millete savaş açan paralel örgüt ve bu örgüte ait dershaneler, yıl içerisinde izinsiz bir şekilde faaliyetlerine devam edeceklerdir. Şu anda yoğun bir şekilde tüm sınıf seviyelerinde açmış oldukları yaz kursları bunun bir habercisidir.
          Benim asıl bahsetmek istediğim ve sebebini bir türlü anlayamadığım mesele ise, paralel örgütle mücadelede bu kadar kararlı bir Cumhurbaşkanı, hükümet, bakanlık ve ve Bakan olmasına rağmen, paralel özel okulların da teşvik kapsamına alınmasıdır. Geçtiğimiz yıl ilk uygulaması yapılan ve geçtiğimiz hafta da kılavuzu yayınlanan özel okullara teşvik projesi, -geçen yıl- bakanlığın yapmış olduğu çok büyük bir hata ile paralel örgüte teşviğe dönüşmüş; kapanmak üzere olan paralel kolejler için adeta bir hayat öpücüğü olmuş, iyi niyetlerle başlatılan proje adeta paralel örgütün ekmeğine yağ sürmüştür.  Paralel örgütle mücadele artık bir devlet meselesi olmuş, bu mücadele tüm Türkiyenin desteğini almıştır. Çok hassas bir donemden geçen ülkemizin şu günlerinde bile paralel örgüte ait yazarlar, kendi televizyonlarında " 2 polis için kandil mi bombalanır." diyerek örtülü bir şekilde terör örgütüne destek olmuşlardır. Böyle ihanet içerisinde olan  örgüte ait dershanelerin kapatılmasının önemli bir sebebi de örgütün para ve eleman kaynağını kurutmak iken; bu kolejleri teşvik kapsamına alıp devlet eliyle para ve öğrenci kazandırmak, paralelle mücadele konusunda tüm yapılanları boşa çıkarmak değil midir?
       
          Teşvik kapsamına alınan okullar henüz açıklanmadı. Özellikle birçok ilçede sadece paralel örgüte ait özel okulların var olduğu düşünülürse, böyle bir teşviğin oluşturacağı olumsuzluklar yazıya sığdırılamayacak kadar çok olacaktır.
         Temennimiz odur ki,  Milli Eğitim Bakanlığı teşvik kapsamına alınacak okulları belirlerken geçen yıl yapmış olduğu hatayı yapmayarak, paralel örgüte ait okulları teşvik kapsamına almayacaktır. Aksi takdirde bu okullarda devletine, milletine, bayrağına değil de Amerika' daki hocasına ve onun buradaki elemanlarına bağlı insanların yetişmesine aracılık yapmış olacaktır.
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Ali CEYLAN 2015-08-03 11:33:49

bunun kararini si̇z mi̇ vereceksi̇ni̇z. bi̇zlerde bu memlekette vergi̇ veri̇yoruz. çocuklarimizi başörtü düşmani olan i̇nsanlarin okuluna mi göndereli̇m. si̇zler kadar ağzindan salya salya ki̇n kusan bi̇r topluluk daha görmedi̇m.

Avatar
hassı 2015-08-03 11:27:40

ulan derinci sen mason okullarına neden agzını hiç açmıyon yoksa masonların kuklasımısın amerikan okullarını kapatsanızya türk düşmanı yalakalar madem amerikan düşmanısınız sahtekarlar amerikan okullarını kapatın önce

Avatar
ali demir 2015-08-03 14:42:51

Geçen sene de vermemişlerdi. Asıl ihaneti sizler yapıyorsunuz. Milleti kutuplara ayırarak. Bizler teşviğe güvenerek göndermeyiyoruz zaten. Teşvik bile yandaşı desteklemek için.

Avatar
muallim 2015-08-03 20:21:02

bu yazıyı yazan arkadaşı at gözlüğü takmasından dolayı kınıyorum vesselam.

Avatar
hükümetin gözlüğü 2015-08-03 22:13:22

hükümetin gözlüğüyle bakarsan asıl teröristi barış elçisi de görürsün,hırsızı da alkışlarsın,bakarayla makara edenleri de desteklersin,dostu düşman düşmanı dost da görürsün vesselam.Allah bağlı basiretinizi açsın ne deyim..

Avatar
fani 2015-08-03 11:35:56

merak etmeyin kervan yürürür

Avatar
Çağrı 2015-08-06 11:30:25

doğru yolda olduğunu söylemeliyim!!! bu memlekette senin gibiler bir yerlere gelebilme adına hiçbir bilgisi olmadan tarafgirlik hissiyle fikir sahibi olabiliyor ( sözde) ve bir diğerini asılsız itham ve iftiralarla karalayabiliyor maalesef. merak ettiğim ülke düzlüğe çıktığında senin gibi kralcıların ne yapacakları? yazdıklarınızdan, söylediklerinizden, asılsız ithamlarınızdan dolayı hiç bir pişmanlık, utanmışlık duyabilecek misiniz ? zannımca bu çok zor bir ihtimal... çünkü senin gibilerin yalnızca kiraladıkları kalemleri değil... yitirdiğiniz vicdanlarınızın, kiraladığınız ruhlarınızın birgün yalnızca gerçek doğrular için kullanabilmeniz ümidiyle..

Avatar
adim 2015-08-03 15:46:59

Okullar mevzuata uygun degilse kaptilsin da rahatlayalim