banner374
16 Mart 2015 Pazartesi 08:23
Öğrencisine, 'bilek kesmem boğaz keserim' dedi
 Ankara'da bir okulda Fen ve Teknoloji öğretmeni olan O.Ö (35), iddiaya göre, kantinde oturan 3 öğrencinin yanına giderek elindeki maket bıçağıyla kız öğrenci B.N.Ç'nin (12) boğazını çizdi. Öğrencinin babası Sedat Ç. şikayetçi oldu. Etimesgut Cumhuriyet Savcısı Ali Dikici, öğretmen hakkında 'kasten yaralama'dan dava açtı. Davada mağdur öğrencinin arkadaşları K.S. ve B.Y. de tanıklık yaptı. Tanık öğrenciler, kanlar içinde kalan B.N.Ç'ye pansuman yaparak kanın durmasını sağladıklarını söyledi.

'TIRNAĞIM GELDİ'

Mağdur B.N.Ç. ifadesinde olayı şöyle anlattı: "Arkadaşlarımla kantinde oturuyordum. Bizim derslerimize girmeyen ancak tanıdığım öğretmen yanımıza gelip 'Ben bilek kesmem, boğaz keserim' dedikten sonra elindeki maket bıçağını boğazıma sürdü. Kestikten sonra gitti. Olaydan önce aramızda herhangi bir konuşma veya gerginlik olmamıştı."

Öğretmen Ö. ise ifadesinde, "Öğrencilerin üzerinde arama yaparken üstlerinde maket bıçağı buldum. Maket bıçağı cebimdeydi. Kantine gittiğimde hesabı ödemek üzere elimi cebime attım. Elime maket bıçağı geldi. Bunun öncesinde bazı öğrenciler derslerle ilgili bazı şeyler soruyorlardı. Onlara, 'Yorgunum, cevap veremem' gibi şeyler söyledim. Bu sırada tırnağım mağdurun boynuna geldi. Suçlamayı kabul etmiyorum" diye konuştu.

BAŞKA OKULA MÜDÜR YARDIMCISI ATANDI

Yaşanan olaydan sonra öğretmenin Mamak'ta başka bir okula müdür yardımcısı olarak atandığı ortaya çıkarken, avukatı bu durumu mahkemede "Müvekkilim bu suçu işlemiş olsaydı, müdür yardımcısı yapmazlardı" diyerek müvekkilinin lehinde kullanmak istedi. Mahkemeye ulaşan sabıka kayıtlarına göre, sanık O.Ö'nün, daha önce görev yaptığı Elbistan'da, bir öğrencisini kasten yaralamaktan ceza aldığı ve cezasının ertelendiği ortaya çıktı. Kararını açıklayan mahkeme, öğretmeni 5 ay hapse mahküm etti ve cezayı ertelemedi. Okul Müdürü Aydemir F. de 'kamu görevlisinin suçunu bildirmeme' gerekçesiyle 5 ay hapse mahküm oldu. Kararın temyiz edileceği öğrenildi.

 Habertürk
banner182
Son Güncelleme: 16.03.2015 08:25
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
Ayşegül 2 yıl önce

yalana bak! maket bıçağıymış. maket bıçağı değdiği anda orayı ikiye ayırırdı. resmen tırnakla çizilmiş.