banner406
banner396
24 Şubat 2015 Salı 08:35
Sinekten Yağ Çıkarmayın, OKUL NÖBETLERİNDE Samimi Olun!
 Temsil yetkisi Türk Eğitim sen'de iken uyarı görevini yapan AES, yetki el değiştirdikçe odağı şaşırmamış istikrarını korumuştur.
 
Zorunlu-ücretsiz okul nöbetlerini bir kez bile gündeme getirmeyen, 4+4+4 eğitim sistemiyle yeniden mevzuata girmesiyle yasal süresinde DAVA KONUSU yapmayan sendikaları BOYKOT noktasında samimiyetsiz buluyoruz.
 
Anayasamızda tanımını bulan ANGARYA kapsamında apaçık çelişkili olan zorunlu-ücretsiz okul nöbetini dava etmeyen sendika REKLAM peşindedir!
 
“Ayın ilk haftası” diye başlayan, Bakan Nabi AVCI'nın TBMM nezdinde verdiği önerge ile boyut atlayan SÜRESİZ NÖBET BOYKOTU,  sendikal rant alanı olmuştur!
 
Genel seçimler öncesi AĞZIMIZA BİR PARMAK BAL çalınacağı aşikâr bir konu üzerinden öğrencinin can güvenliğini takas edenler aymazlık içindedir!
 
Süresiz bir nöbet boykotu sırasında TEK BİR EVLADIMIZIN kılına zarar gelse, genel merkez kararları YOK hükmünde olacaktır. “Devlet bana ücret vermedi,  sendikam karar aldı, ben koridorda değildim, çocuk öldü” şeklinde bir savunmanın ulusal ve uluslar arası hukukta yeri, emsali yoktur!
 
Çoğu profesyonel (maaşlı) sendika yöneticilerinin üyelerini eyleme sürme noktasında CESUR olmasını anlıyoruz. Anadolu Eğitim Sendikası riski üyeye pay edip popülizm içinde OLAMAZ!
 
Biz Danıştay nezdinde dava konusu yaptığımız şekilde isteğe bağlı ve ücretlendirilmiş nöbet konusunda öncüyüz ve DİRENİYORUZ!
 
“Paramızı vermedin, öğrencilerin canı cehenneme” diyenlerden olmadık, olmayacağız!
 
Genel seçim öncesi, bakan teklifi ile 147 Lira ile 200 küsur Lira arasında takdir edileceği anlaşılan sorumluluk ve emeğimizin sendikal rant olmaması için haykırıyoruz:
 
OKUL NÖBETLERİ BİR KAÇ SAATLİK DERS ÜCRETİ İLE TAKAS EDİLEMEZ!
 
Olağan bir ders saatinden daha fazla sorumluluk isteyen NÖBETÇİ olma halinin; hafta sonu kurs ücretleri temel alınarak (bazı kurumlarda 12 saate ulaştığı unutulmadan) GERÇEK bir analizle karşılık bulması talebimizdir!
 
Olağan koşullarda da nöbet tutmayan, tutmayıp defter imzalayan, nöbet tutup defter imzalamayan tüm sendikaları, sendikalıları uyarıyoruz: YANLIŞTASINIZ!
 
Temsil yetkili olup da, dilekçe eylemliliği başlatan sapsarı yapıyı CİDDİYE BİLE almıyoruz.
 
Devletimizin imza koyduğu uluslar arası sözleşmeler gereği, hakkımızdan azına RAZI OLMAYACAĞIZ!
 
Bizi yargı önüne yalnız bırakmış olsanız da, NÖBETTE OLDUĞUMUZ SAAT KADAR ücretin peşini bırakmayacağız!
 
Ücretle öğrenci canını, güvenliğini takas konusu da YAPMAYACAĞIZ!
 
Genel seçim öncesi razı geleceğiniz 4 saatlik ek ders ücretini PEŞİNEN REDDEDİYORUZ!
 
AES, popülizm kovalamaz, sendikaların peşine kuyruk olmaz, niyetten ve ilkelerinden ayrılmaz!
 
Anadolu Eğitim Sendikası, zorunlu-ücretsiz okul nöbeti sorununu çözülünceye kadar, hukuki, insani, sendikal sorumluluğu elden bırakmayacaktır. Kamuoyuna saygı ile duyurulur.
 
Anadolu Eğitim Sendikası
Genel Merkez
Son Güncelleme: 24.02.2015 08:36
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.