banner374
05 Temmuz 2016 Salı 11:48
109 sahte diplomalı öğretmen belirlendi
 MERİÇ TAFOLAR
CHP Edirne Milletvekili Okan Gaytancıoğlu, dönemin Milli eğitim Bakanı Nabi Avcı'ya yönelttiği soru önergesinde, "Katıldığınız bir televizyon kanalında sahte diplomalarla öğretmen olan 50-60 kişi tespit edildiğini açıkladınız. Tespit edilen sahte öğretmenlerin sayısı tam olarak kaçtır? Tespit edilen sahte öğretmenler hala görevine devam etmekte midirler? Bu kişilerin kimliklerini açıklamayı düşünüyor musunuz? Öğretmen olmadığı halde sahte diploma ile yıllarca öğretmenlik yapmış kişiler olabilir. Geriye dönük tüm atamaları tek tek inceleyerek hangi okuldan hangi yıl mezun olduğunu ve bunun diplomasının, geçici mezuniyet belgesinin doğru olup olmadığını kontrol etme yönünde bir çalışmanız var mıdır?" sorularına yöneltti.

Önergeyi yanıtlayan Yılmaz, "11 Nisan 2016 itibarıyla bakanlığımız tarafından 109 sahte diplomalı öğretmen tespit edilmiştir. Tespit edilen kişilerin atama kararnamelerinin iptali ve görevleri süresince aldıkları maaşların geri ödenmesi hususunda ilgili birimlerle yazışmalar yapılmıştır" dedi.

Milli Gazete

banner182
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
Magdur Ogretmen 5 ay önce

Geçen yıl 1 puanla açıkta kaldım. Bu sahtekarlara hakkımı helal etmiyorum. Yüce Allahım bu mübarek günler hürmetine bu 109 sahtekarı sen bildigin gibi yap!

Avatar
Mustafa 5 ay önce

Bu sahte diplomalı öğretmenler tespit edildiyse o sene 1 kişiyle yada 10 kişiyle atanmayı kaçıran kişilerin hakkı verilmeli.

Avatar
AZIZ Gümüşler 5 ay önce

hangi branstan olduklarını aciklasinlar. gecen yıl bir kisi ile acikta kaldim. Allah belalarini versin

Avatar
sait 5 ay önce

bunu tespitetmek çok zor işte...