banner374
01 Mart 2016 Salı 15:42
14 MART’TAN SONRA ÇİFT NÖBET TUTMUYORUZ.


Türkiye Kamu-Sen ve Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, çift nöbet konusunda twitter hesabından açıklamalarda bulundu.

Koncuk şunları kaydetti:

“Çift nöbet konusunda MEB başvurumuza şuana kadar bir cevap vermemiştir. MEB hiç bir tepkiyi görmez duymaz bir vurdumduymazlık içindedir.

Daha önce duyurduğumuz üzere üyemiz olan hiç bir öğretmen çift nöbet tutmayacaktır. Çift nöbet angaryadır. Angarya Anayasamızca yasaklanmıştır.

MEB başvurumuza, uyarı yazarak çift nöbet verilmeyeceğini tüm illere duyurmazsa, 14 Mart tarihi itibarıyla verilen 2. nöbeti tutmayacağız.

Ayrıca, Anayasa gereğini yerine getirmeyen ve öğretmenlere angarya nöbet görevini dayatan tüm okul müdürlerine suç duyurularında bulunacağız.

Türk Eğitim-Sen olarak Bakanlığı uyardık, günah bizden gitmiştir. Tüm sorumluluk keyfi uygulamalara göz yuman Bakanlığa aittir.

14 Mart'tan önce çift nöbet tutmak istemeyenler hazırlayacağımız dilekçeyi okul müdürlüğüne verecek ve 2. nöbeti tutmayacağını bildirecektir.”

 
banner182
Anahtar Kelimeler:
14 MartNöbet
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
sakar 10 ay önce

yeter ya. nasıl bir sendikacılık ya. oldu olacak kimse zorla öğretmenlik yaptıramaz deyin kökten çözelim bu işi

Misafir Avatar
tekin 10 ay önce @sakar

sakin ol supermen, sen istediğin kadar tutabilirsin kimse önüne engel değil..

Beğenmedim! (1)
Misafir Avatar
sen 10 ay önce @sakar

sen neden kızdın böyle? sorun yok sen 1,2,3,4,5 nöbet tut istersen...

Beğenmedim! (2)
Avatar
Teknik ögretmen 10 ay önce

Sakar problem ne kimse ogretmenlik yapmiyacagiz demiyor. Hak savunuyor sendika farkindamisin. Adamlarin dedigi birde ikinci nobet. Oku da yorum yap. Senin hakkini savunuyor

Avatar
TÜRK 10 ay önce

BEN DE TÜRK EĞİTİM SEN ÜYESİYİM VE ÖYLE DE KALACAĞIM. AMA SENDİKALARIN BU SÜREKLİ PARA PUL İSTEME İŞİNDEN BIKTIK. EĞİTİM ADINA ORTAYA BİR İNSİYATİF KOYULMUYOR. EĞİTİMLE İLGİLİ PROJENİZ NE KARDEŞİM. YÖNETİCİ ATAMA TEK DERT OLMUŞ, GREV DE GREV TEK DERT OLMUŞ. NÖBET TUTMADIN ÖĞRENCİYE BİŞEY OLDU NE YAPACAKSIN VİCDAN AZABI YETER ALLAH KORKUSU OLANA

Avatar
Aaa 10 ay önce

İşin cılkını çıkarmayın. Yok ot yok çöp. Sizin gibiler yüzünden öğremenlerin itibarı kalmadı. Beğenmiyorsa istifa et özelde çalış. Yerine bi sürü insan var çalışacak.

Avatar
ali 10 ay önce

sen tut o zmn 3-4 nöbet boşu boşuna kardeş :))

Avatar
ahmet 10 ay önce

bu nöbet tutmayanların çocuklarının başına bir şey gelirde eylemde olan bir öğretmene denkgelirse ilahi adalet olur sanırım

Avatar
Boş işler sendikası 10 ay önce

adam tutturmuş nöbette nöbet diye... eee böyle bir sendikanın üyelerine de bu kararı destelemek düşer...

Avatar
mustafa 10 ay önce

bende bu bazı aç öğretmenlerden bıktım, seve seve tutacaksın o nöbetleri , yönetmelik gayet açık. bu sendikalar bildiğin meşrutiyet ilan etmiş