banner406
21 Haziran 2016 Salı 13:57
Aday öğretmene seminer ücreti verilir mi?
Seminer yani Mesleki Çalışmalar 222 sayılı İlköğretim ve Eğitim Kanununun 43. maddesinde, 26.07.2014 Tarihli ve 29072 Sayılı Resmi Gazete'de Yayımlanan Milli Eğitim Bakanlığı Okul Öncesi Eğitim Ve İlköğretim Kurumları Yönetmeliğinin "Öğretmenlerin mesleki çalışmaları" başlıklı 38. maddesinde ve 07.09.2013 Tarihli ve 28758 Sayılı Resmi Gazete'de Yayımlanan Milli Eğitim Bakanlığı Ortaöğretim Kurumları Yönetmeliğinin "Öğretmenlerin mesleki çalışmaları" başlıklı 87. maddesinde yer almaktadır.

Bu çalışmalara karşılık Milli Eğitim Bakanlığı Ders ve Ek Ders Saatlerine İlişkin Kararın "Ek ders görevi" başlıklı 6. maddesi 3. fıkrasındaki; "(3) Öğretmenlere, ilgili mevzuatına göre öğretim yılı başında ve sonunda yaptıkları meslekle ilgili çalışma sürelerinde iki haftayı geçmemek üzere ve fiilen görev yapmaları kaydıyla haftada 15 saat ek ders ücreti ödenir." hükümlerine göre ek ders ücreti ödenmektedir.

Seminer mevzuatı değiştirilmelidir
Bu ücretin aday öğretmenlere ödenip ödenmeyeceğine ilişkin MEB'den açıklama beklenmektedir.

Ahmet KANDEMİR

 

Kaynak: www.memurlar.net

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
meslekçi 2016-06-21 15:32:36

bir çok aday öğretmen zaten şu an seminerde ve seminerlerde görev alıyor.tabiki ek ders ücreti verilmesi lazım.hakkını vermek lazım

Avatar
Misafir... 2016-06-21 22:37:23

Eşit işe eşit ücret aday öğretmenler için de geçerli olmalı.

Avatar
hakikat 2016-06-21 21:11:15

Yok yani zaten ek ders ucreti odeniyor simdi bu haberle neden is cikariyosuniz anlamis degiliz...herhalde haber bulamadiniz..