banner406
16 Mart 2016 Çarşamba 22:06
Aday öğretmenler, merkezi sınavlarda görev alabilir mi?
Şubat 2011 tarih ve 2641 sayılı tebliğler dergisinde yayımlanan Milli Eğitim Bakanlığı Merkezi Sistem Sınav Yönergesinin "Bölge sınav yürütme komisyonu" başlıklı 9. maddesi 8. bendinin (c) fıkrasında; "c) Salon görevlilerinin belirlenmesinde dikkat edilecek hususlar şunlardır: 1) Fiilen görevde olan öğretmenler arasından seçilir." hükümleri bulunduğundan Merkezi Sistem Sınavlarında aday öğretmenlerin görev almalarında bir sakınca bulunmamaktadır.

Ahmet KANDEMİR

Kaynak: www.memurlar.net

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
şubatta atanan 30bin öğretmen mağdur 2016-03-17 08:51:18

okullarda 30 saat çalıştırılıyoruz ve bize çıplak maaş veriyorlar 30 saatlik ücrer alacağımıza 15 ya da 20 saatlik maaş veriyorlar. bu magduriyetimizi haber yapın lütfen

Avatar
şubatta atanan 30bin öğretmen mağdur 2 2016-03-17 12:18:54

MAAŞ KARŞILIĞI 15 SAATTİR BİZ İSE HAFTANIN 5 GÜNÜ 8 SAATTEN 40 SAATE YAKIN ÇALIŞIYORUZ. AMA EK DERS ALMIYORUZ... STAJYER ÖĞRETMENLİK UYGULAMASI BİZİ MAĞDUR ETTİ BUNU GÜNDEME GETİRİN LÜTFEN

Avatar
! 2016-03-25 21:45:17

aynen. resmen haksızlık. danışmanım okulda yok . ben sabahtan akşama okuldayım . okula müfettişler gelecek bize biriken işleri yaptırıyorlar. haftanın 5 günü okuldayım 7 saatten = 35 saat. danışmanım 12 saat derse giriyor. bunu kim açıklayacak ?