banner374
19 Mart 2016 Cumartesi 13:32
Aday Öğretmenlik Sınav Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

Aday Öğretmenlik Sınavı Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak? MEB bugün Asli Öğretmenliğe Geçiş Sınavını geçen yıl  (2015) Şubat atamasında atanan öğretmenlere yönelik olarak uyguladı. Asli Öğretmenliğe Geçiş Sınavına giren öğretmen adayları sınavın zorluğu ve kolaylığını tartışıyorlar. Peki Asli Öğretmenliğe geçiş Sınavı sonuçları ne zaman açıklanacak? Süreç bundan sonra nasıl işleyecek?  Detaylar haberimizde.

Sınavla İlgili Bilgiler

Asli Öğretmenliğe Geçiş Yazılı Sınavı 19 Mart 2016 Cumartesi günü saat 10.00’da başlayıp, tek oturum olarak yapılacak ve 120 dakika sürecektir Sınav başladıktan sonra ilk 20 dakika içinde gelen adaylar sınava alınacak, ilk 30 dakika içinde ise sınav salonundan hiçbir aday çıkartılmayacaktır. Sınav bitimine 15 dakika kala sınav salonunda engelli adaylar hariç en az 2 (iki) adayın kalması sağlanacaktır. Geç gelen adaylara ek süre verilmeyecektir.

- Adayın cevap kâğıdı 2 adet optik okuyucu tarafından çift kontrol sistemiyle okutulur.

- Okutulan cevap kâğıtlarında doğru cevap sayıları tespit edilir. Yanlış cevaplar dikkate alınmaz.

- Değerlendirme 100 puan üzerinden yapılacaktır.

- Sınavda yer alacak her soru puan olarak eşit ağırlığa sahiptir. - Cevap anahtarında hata olması ve bu hususun komisyon kararı ile belirlenmesi sonucunda, soru/sorular iptal edilmeyecek; hatalı olan soru/soruların doğru şıkları dikkate alınmak suretiyle değerlendirmeye bu soru/sorular dâhil edilecektir.

- Değerlendirme sırasında hatalı soru/sorular çıkması ve bu hususun komisyon kararı ile belirlenmesi sonucunda, hatalı soru/sorular tüm adaylar lehine doğru kabul edilecektir.


SINAV SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?
YAZILI SINAV SONUÇLARININ BİLDİRİLMESİ
Sınav sonuçları 08 Nisan 2016 tarihinde www.meb.gov.trve adresinde ilan edilecektir. Adaylara ayrıca sınav sonuç belgesi gönderilmeyecektir.

MEBPERSONEL/ÖZELHABER
 

banner182
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol