banner374
06 Temmuz 2015 Pazartesi 16:44
Anayasa Mahkemesi, MEB'de görev yapan maarif müfettişlerini görüşecek
 Anayasa Mahkemesi, 9 Temmuz' tarihli gündemine ek bir gündem yayımladı.
Yayımlanan gündemde, maarif müfettişlerinin özlük haklarının yönetmelik ile düzenlenmesini öngören kanun hükümlerinin iptali istendi.

İşte AYM'nin gündemi...


İşte iptali istenen maddeler..

madde 17-4: Maarif Müfettişleri Başkanlıklarının görev, yetki ve sorumlulukları, Maarif Müfettişlerinin görev, yetki ve sorumluluklarına ilişkin usul ve esaslar ile diğer hususlar yönetmelikle düzenlenir.

Madde 41-6: Maarif Müfettişlerinin, her hizmet bölgesinde iki yıldan az olmamak üzere Bakanlıkça belirlenecek süreler kadar çalışmaları esastır. Hizmet bölgelerinin oluşturulması ve bu bölgelerdeki çalışma süreleri; Maarif Müfettişleri ve Maarif Müfettiş Yardımcılarının nitelikleri, mesleğe alınmaları, yetiştirilmeleri, yarışma ve yeterlik sınavları, atanmaları, çalışma ve yer değiştirmelerine ilişkin usul ve esaslar yönetmelikle düzenlenir. Maarif Müfettişleri ve Maarif Müfettiş Yardımcıları, 375 sayılı Kanun Hükmünde Kararnameye ekli (I) sayılı cetvelin "A- Aylıklarını 657 sayılı Devlet Memurları Kanununa Göre Alanlar" kısmının (1) numaralı bölümünün (j) sırasında öngörülen ek ödemeden aynı usul ve esaslar dahilinde yararlandırılır.

Kaynak: www.memurlar.net

banner182
Son Güncelleme: 06.07.2015 16:45
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol