banner374
21 Şubat 2014 Cuma 08:15
Ankara Milli Eğitim Müdürlüğü, Eğitim Çalışanlarını Neden Dışlıyor?
 Ankara İl Milli Eğitim Müdürlüğü ilçe milli eğitim müdürlüklerine göndermiş olduğu yazısında, MTSK uygulama direksiyon uygulama sınavlarında “öncelikle okul yöneticilerine ve okullarda görevli öğretmenlere görev verilmesi ve öğretmenlerin sayısı yeterli gelmemesi durumunda ilçenizde görev yapan Sınav Sorumlusu Yetki Belgesi olan diğer eğitim çalışanları da görevlendirilebilir”denmektedir.
MTSK direksiyon sınavlarının işleyişi ve görevlendirmeleri ile ilgili ilgi (a)yönetmelik, ilgi (b) yönerge, ilgi (c) yazılarda belirtilmesine rağmen Ankara İl Milli Eğitim Müdürlüğünce eğitim çalışanları arasında ayrımcılık yapan bir uygulama yoluna gidilmiştir.
Direksiyon Eğitim Sınavlarında en az önlisans mezunu olmak ve Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü Motorlu Taşıt Sürücüleri Sınav Sorumlusu Modüler Programı dâhilinde 120 saatlik Sınav SorumlusuYetki Belgesi'ne sahip olmak yeterli iken, Ankara İl Milli Eğitim Müdürlüğünce uygulanan öğretmen hariç diğer eğitim çalışanlarının yok sayılması zihniyetiyle yazılan yazı hukuka ve mevcut yönetmeliklere uymamaktadır.
Ankara İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve MEB Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürlüğüne yazının iptali için gerekli başvurular yapılmıştır.
EğitimÇalışanları MEB'in öz evlatlarıdır. Üvey Evlat muamelesi görmekten, yok sayılmaktan ve ikinci sınıf yerine koyulmaktan artık bıkmışlardır. !!!
Ankaraİl MEM'in yazısını iptal edinceye kadar sendikamız peşlerini bırakmayacaktır.
Eğitim Çalışanlarını yok saymak kimsenin HAKKI DA DEĞİLDİR HADDİ DE..!!! 
TEÇ-SEN GENEL MERKEZİ
 
 
banner182
Son Güncelleme: 21.02.2014 08:16
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
memur 3 yıl önce

yazıklar olsun böylesine bir kuruma kpssden 93 puanla atanıp görev yapıyorum......