banner374
08 Mart 2016 Salı 11:54
Ayakta durma cezası verdi görev yeri değişti
Kemalpaşa İlçesi'nde dün, Pakmaya İlkokulu 4. sınıf öğretmeni Pelin Ergül Kurt için verilen ceza Eğitim-Sen tarafından protesto edildi. Kemalpaşa Eğitim-Sen üyelerinin yaptığı protestoya veliler ve öğrenciler de katıldı. Grup adına Kemalpaşa Eğitim-Sen üyesi Sergül Aydınlı basın açıklamasını yaptı. Disiplin soruşturması sonucunda maaş kesimi ve Kadifekale Zübeyde Hanım İlkokulu'na yer değiştirme cezası verilen öğretmenin uygulamalarının pedagojik açıdan tartışılıp eleştirilebileceğini kaydeden Aydınlı, şunları söyledi:

"Ancak verilen maaş kesim ve sürgün cezası bu suç ile orantılı değildir. Önyargılı bir yaklaşımın ürünüdür. Yukarıda anlatılan tüm bu sebeplerden dolayı soruşturma başında ve sırasında Pelin Ergül Kurt arkadaşımız aleyhinde tutum takınılmış ve soruşturmayı yürüten müfettiş yanlış yönlendirilmiştir. Bu anti-demokratik uygulamalar yargıdan dönecektir bundan kuşkumuz yoktur. Bu sorun okul yönetimi, öğretmen ve veli diyalogu ile çözülebilecek bir sorundur. Ancak ayakta durma yaptırımının uygulandığı gün öğrenci velisi okul müdürü ile konu hakkında görüşmek istemiş müdür ise Pelin Ergül Kurt öğretmen ile konuşmak istemeyip uygunsuz bir şekilde 'Beni o kadınla muhatap etmeyin' diyerek cinsiyetçi yaklaşımda bulunmuş ve sorumluluk almaktan kaçınarak veliyi BİMER'e şikayet etmeye yönlendirmiştir. Şikayeti yapan velimiz üç dört gün sonra olayların mahiyetini anladığında öğretmenimize; 'Ben sizinle konuşmak için okula gelmiştim. Ancak müdürümüzün yönlendirmesi ile davrandım. Aslında şikayet etme gibi bir düşünce taşımıyordum' diye ifadede bulunmuştur. Olayı duyan ve öğretmenlerinin ceza almasını istemeyen diğer veliler Kaymakamlık ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne giderek olayı hiç kimse mağdur olmadan çözme girişimlerinde bulunmuşlar ancak maalesef başarılı olamamışlardır."

Açıklamaya katılanlar, öğretmenin yerinin değiştirilmemesini istedi.

DHA.
banner182
Son Güncelleme: 08.03.2016 11:57
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
ERCAN41 10 ay önce

Afferin veli alsın bunu madalya yapsın. bu öğrenciler nasıl disiplin uygulayacağız. artık meslekten soğutmayın

Avatar
ali 10 ay önce

ondan sonra okulda niye disiplin yok diye eleştiriyorlar.

Avatar
çavuş 10 ay önce

Verilen ceza az haklısınız aslında öğretmenler öğrencileri sabahları esas duruşta beklemeliler

Avatar
del 10 ay önce

Bırak hocam ya eğitimsiz nesilleri sen mi eğiteceksin? Şikayet eden veli de evde coçugunun turşusunu kursun.

Avatar
Öğrenci 10 ay önce

Halit nr alakası var yazdığınla haberin?

Avatar
Ömer 10 ay önce

Derse girip kazanımı verip çıkacaksın aslında onun dışında çocuk öldüm dese dönüp bakmayacaksın uğraşmayacaksın da işte

Avatar
Ali 10 ay önce

Fazla vicdanlıyız işte evde babası ilgilenmez okulda herşeyiyle biz ilgileniriz ondan sonra öğretmen suçlu olur,senin gibimüdürün de

Avatar
Halit 10 ay önce

Eğitim sen den baska ne beklenir ki? Terörle arasına mesafe koymaktan baslasın sonra eğitimde iş yapmaya çabalasın