banner396
31 Mart 2013 Pazar 22:43
'Bakan Avcı, Oturan ve Seyreden Bakan!'
 Bu ifadeleri Sayın Nabi Avcı’ya hakaret olsun diye yazmıyoruz, elbette, ama biz de seyreden sendika konumunda kalmak istemiyoruz. Çünkü seyreden bir sendikamız zaten var.
Türk Eğitim Sen olarak Sayın Bakanı harekete geçirmek için, zaman zaman eleştiriyoruz, bu eleştirilerimiz dahi sayın Bakanı harekete geçirmeye yetmedi. Birçok internet sitesinde de, Sayın Avcı’yı, sessiz kaldığı için, eleştiren yazılar da yayınlandı, ancak Sayın Bakan’dan yine ses çıkmadı.

Burada eğitim öğretimin problemlerinden tekrar söz etmeyeceğiz, defalarca dile getirdik, Bakandan en küçük bir tepki duymadık. Daha önce yaptığımız, SAYIN NABİ AVCI’YI GÖREN DUYAN VAR MI? İsimli haberimizde problemleri dile getirmiş ve Sayın Bakan’dan, bunları çözmek adına nasıl bir yol takip edeceğini sormuştuk, ancak Sayın Avcı bu konularda resmi bir açıklama yapmadı.

Türk Eğitim Sen olarak, daha önce de, eski Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer’i defalarca eleştirmiştik. Sayın Dinçer, bu eleştirilerimizi hemen hemen hiç dikkate almamış, eleştirilere kulak vermek yerine Türk Eğitim Sen ile küsmeyi yeğlemişti. Sayın Avcı da Türk Eğitim Sen’e küser mi bilinmez ama biz kendisinden beklentilerimizi söylemeye devam edeceğiz.

*Yeni ama köhne 4+4+4 eğitim sisteminin getirdiği sıkıntıları görmezden gelen bir Milli Eğitim Bakanı olur mu? On binlerce öğretmen norm kadro fazlası olmaktan neredeyse inim inim inlerken SEYREDEN VE OTURAN bir Bakanı bizim de seyretmemizi kimse beklemesin.

*Zorla alan değiştiren, memur yapılan ve yeni konumundan ıstırap duyan, verimli olmadığını düşünen binlerce öğretmen varken, kimse bizden Sayın Nabi Avcı gibi yaşanan bu rezaleti