banner374
21 Ağustos 2013 Çarşamba 19:29
Bakan Avcı’ya karikatür sürprizi
 Bakan Avcı’ya karikatür sürprizi Nas-Der Yönetim Kurulu Başkanı Erol Coşkun, Yönetim Kurulu üyesi Mustafa Yıldız ve sanat tarihi uzmanı Alim Korkmaz ile Milli Eğitim Bakanı Avcı'yı makamında ziyaret ederek, kendisine bir de sürpriz yaptı. 
Görüşmede öncelikle Nas-Der'in çalışmaları hakkında bilgi aktaran dernek yöneticileri, en son hazırladıkları 'Uluslararası Öğrenci Gençlik Kulübü' adlı projelerinden söz etti.

Dernek Başkanı Erol Coşkun, söz konusu proje ile 15 ülkeden 30 uluslararası öğrenciye; ritim, koro ve müzik, drama ve şan olmak üzere 5 ayrı konuda 7 ay süre ile toplam 240 saat sahne sanatları, müzik ve tiyatro konularında teorik ve uygulamalı eğitim vereceklerini aktardı.
 
Bakan Avcı da ziyaretteki konuşmasında, "Eskiden okullarda kollar vardı. Her öğrenci bir kolda görev alırdı. Sağlık kolu, kütüphane kolu, resim kolu, kültür kolu, gezi ve inceleme kolu vb. kollarda öğrenciler derslerinin dışında gönüllü olarak etkinliklere katılırlardı. Şimdiler ise buna kulüp veya farklı isimler verilebilir. Ama öğrencilerin ders dışı etkinliklerde yer almalarını önemsiyoruz. Bu nedenle Nasreddin Hoca Derneği ve yöneticilerini hazırladıkları Gençlik Kulübü projesi nedeniyle tebrik ederim." dedi.

AVCI'YA HEDİYE KARİKATÜR

Nas-Der Başkanı Coşkun, konuşmaların ardından sürpriz yaparak, dernek tarafından Halil İbrahim Yıldırım'a çizdirilen karikatürünü Bakan Nabi Avcı'ya hediye etti. Karikatürünü görünce büyük keyif yaşayıp, neşelenen Avcı, hediyeden dolayı dernek yöneticilerine teşekkür etti.
cihan
banner182
Son Güncelleme: 21.08.2013 19:29
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol