banner374
14 Haziran 2012 Perşembe 09:54
BAKAN BEYİN ÇELİŞKİSİ

Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer Yüksek Lisans ve Doktora yapan öğretmenlerin atama haklarını durdurularak kendi içerisinde çelişki yaşamaktadır!

   Bir yandan öğretmenlerin kendilerini geliştirmesi gerektiğini vurgularken, diğer taraftan yüksek lisans ve doktora yapan öğretmenler bulunduğu ilde yüksek lisans ve doktora programları olmadığından her türlü maddi ve manevi kayba rağmen öğrenimlerine devam etmek için ellerinden geleni yapmaktadırlar

   Türkiye’de tüm öğretmenler içerisinde yüksek lisans ve doktoralı öğretmen orana yüzde birdir. Bu oran AB ortalamasının çok altındadır. Bakan Beyin biran önce mağduriyetleri ortadan kaldırarak yüksek lisans ve doktoralı öğretmenlerin özür grubu atamalarını yapması gerekir.

YÖNETİCİ ATAMA:
MEB yönetici olarak(müdür,müdür başyardımcısı vb.)görev yapan öğretmenlerin atama ve yer değiştirme yönetmeliğinde özür grubuna bağlı yer değiştirme imkânı yoktur. Bu bir adaletsizliktir. Birçok yönetici istifa ederek, özür grubundan öğretmen olarak tayin istemektedir. Atandıkları yerlerde öğretmen olarak görev yapmaktadır. Bu doğru değildir. Her yönetici özür grubuna bağlı atamalarda yönetici olarak tayin isteyebilmelidir.

    Özellikle yöneticiler yüksek lisans ve doktora yapmaya özendirilmelidir. Eğitim alanında yüksek lisans ve doktora yapan yöneticilerin okul veya kurumların niteliğini yükselteceği kesindir. Sayın Bakanın kendi içerisindeki çelişkileri ortadan kaldırarak bu mağduriyetleri gidermesi gerekir.

banner182
Son Güncelleme: 14.06.2012 09:54
Anahtar Kelimeler:
bakan beyin çelişkisi
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol