banner374
26 Eylül 2012 Çarşamba 21:04
Bakan Dinçer, öğretmenin öldürülmesiyle ilgili mesaj yayımladı
 Eğitim Sistemimizin en güçlü tarafı her şart altında çocuklarımızı eğiten ve onlara yol gösterici olan öğretmenlerimizdir. Bugün İzmir'de Nezire Merzeci İlkokulu Fen ve Teknoloji Öğretmenimiz Rabia Sevilay Durukan elim bir olay neticesinde hayatını kaybetmiştir. Kendisine Allah'tan rahmet, yakınlarına, eğitim camiasına ve öğrencilerimize başsağlığı dilerim.


Şiddeti, sevgiyle ve şefkatle yok etmek yine başta öğretmenlerimiz olmak üzere hepimizinöncelikli görevidir. Bir daha böylesine acı veren olayların yaşanmaması için elbirliğiyle çocuklarımıza sahip çıkmamız ve öğretmenlerimize yapılan herhareketin geleceğimize ve ülkemize yapılmış bir saldırı olduğunu bilmemiz gerekir.


Bu olayda öğretmenimizin hayatını kaybetmiş olması kadar üzücü diğer bir husus ise elim olaya bir öğrencimizin sebep olmasıdır. Şiddet kimden ve ne şekilde gelirse gelsin kabul edilemez. Öğretmenlerimize yönelik bu tür olayların yaşanmaması için Milli Eğitim Bakanlığı her türlü tedbiri almaktadır ve alacaktır.


Prof. Dr. ÖmerDinçer

Milli Eğitim Bakanı

banner182
Son Güncelleme: 26.09.2012 21:04
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
nefertiti 4 yıl önce

bşiddetle kınıyoruz.öğretmenlere lütfen sahip çıkın bakanım.

Avatar
öğretmen 4 yıl önce

öğretmeni bu kadar savunmasız,saldırıya açık hale getiren kim acaba?bütün hakları al,öğrenciye köle yap,sonra görev icabı mesaj yaz.