banner438

Bakan Selçuk Öğretmenlere Seslendi: ''7-16 Ekim Arasında Başvurun''

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, 1 milyonu aşkın meslektaşına bu yıl ilk kez düzenlenecek Türkiye Öğretmenler Kupası müsabakalarına katılma çağrısında bulundu. Bakanlık ve spor federasyonlarının işbirliğinde hayata geçecek turnuvada, öğretmenler salon futbolu, basketbol, voleybol ve masa tenisi branşlarında yarışacak.

Meb Personeli 07.10.2019, 20:04
Bakan Selçuk Öğretmenlere Seslendi: ''7-16 Ekim Arasında Başvurun''

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, 1 milyonu aşkın meslektaşını bu yıl ilk kez düzenlenecek Türkiye Öğretmenler Kupası müsabakalarına katılmaya çağırdı. Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) olarak, sporun birleştirici gücüyle tüm öğretmenleri sahalarda buluşturmaya hazırlandıklarını belirten Selçuk, Türkiye Öğretmenler Kupası hazırlıklarının tamamlandığını, etkinliklerin bu ay başlatılacağını söyledi. Meslektaşlarını 7-16 Ekim'de turnuvaya başvuruda bulunmaya davet eden Selçuk, şöyle konuştu:
"Kaybedenin olmadığı, kalplerimizin aynı heyecanla attığı bir turnuva için gün sayıyoruz. Bütün meslektaşlarımızla aynı heyecanı yaşamak için Türkiye Öğretmenler Kupası'nda buluşuyoruz. Organizasyonla öğretmenlerin motivasyonlarını arttırıp, okullar arasındaki iletişimi güçlendirmeyi ve sporu geniş kitlelere yaymayı hedefliyoruz. Sporun birleştirici gücüyle öğretmenler arasındaki dayanışma ve birlik ruhunu, öğretmenler odasından hayatın her alanına taşıyacağız. Tüm meslektaşımı müsabakalara çağırıyorum.”

TURNUVA 4 ANA DALDA YAPILACAK
Turnuvaya resmi ve özel okullarda görev yapan tüm öğretmenler katılabilecek. Spor etkinliklerinde, Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğü’nün uygulama talimatı, uluslararası oyun kuralları ve spor federasyonlarının ilgili mevzuatları esas alınacak. Etkinlikler kapsamında her ilçe bünyesinde ayrı takımlar oluşturulacak. Her öğretmen, sadece bir branşta ve takımda müsabakalara katılabilecek. Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğü ile spor federasyonlarının işbirliğinde hazırlanan turnuvada öğretmenler, salon futbolu, basketbol, voleybol ve masa tenisi branşlarında yarışacak.

Başvuruların ardından 21-30 Ekim'de yapılacak il birinciliği müsabakalarının sonuçları 31 Ekim'de açıklanacak. Marmara, Ege, Akdeniz, İç Anadolu, Karadeniz bir; Karadeniz iki; Güneydoğu Anadolu ve Doğu Anadolu olmak üzere, sekiz bölgedeki bölge birinciliği müsabakaları, 4-12 Kasım'da yapılacak, sonuçlar 13 Kasım'da duyurulacak. Her bölgenin birincisi, Öğretmenler Günü haftasında Ankara'ya gelerek şampiyonluk için ter dökecek. Türkiye finalinde ilk üçe giren takımlara kupa, sporcu öğretmenlere madalya ve başarı belgesi verilecek. İl ve bölge birinciliği müsabakalarında bir üst tura katılmaya hak kazanan takımların sporcularına da il milli eğitim müdürlükleri tarafından madalya takdim edilecek.

‘EĞİTİMDE ALTYAPININ ZENGİNLEŞMESİ İÇİN ÇALIŞIYORUZ’
Öte yandan, bir dizi ziyaret ve etkinlik için Eskişehir’e giden Bakan Selçuk, Gülay Kanatlı Ortaokulu'nun açılışına katıldı. Eğitimde kalitenin yükselmesinden memnun olduğunu söyleyen Ziya Selçuk, şöyle konuştu:
"Devlet olarak Türkiye'de çok sayıda okul yapıyoruz. Birçok binayı inşa ediyoruz. Hayırseverlerimizin de desteği çok önemsiyoruz. Bu okullar hep beraber olduğunda, millet-devlet el ele verdiğinde daha başka bir anlam taşıyor. Buradaki sosyal sermaye, buradaki hatıranın getirdiği zenginlik bu okullara başka bir değer katıyor. Milli Eğitim Bakanlığı olarak önümüzdeki süreçte, Türkiye'de eğitimde fiziksel altyapının, dijital altyapının ve insan kaynaklarıyla ilgili altyapının giderek zenginleşmesi, daha değerli hale gelmesi için elimizden geleni ziyadesiyle yapmaya çalışıyoruz. Bir ülke ve millet ödevi olan bu eğitim meselesine herkesin gönülden katkı verdiğini biliyorum. Bu okulda inşallah çok güzel hizmetler, çok güzel eğitim-öğretim imkânları doğacak. Ülkemizin geleceğine çok daha umutla bakabileceğiz."

Yorumlar (12)
orhan Temur 5 ay önce
Ben turnuva falan istemiyorum atanmak istiyorum atanmak
Vatandaş 5 ay önce
Sayın bakan
Bu ilkokul çocuklarına yapılabilir.
Eğitimi dersanelere terkettiniz yine.
Öğrenci okula diploma için geliyor.
Can güneş 5 ay önce
Bakan önce sözleşmelilere verilecek olan kadroyla ilgilensin süre doldu ula sozlesmeliyiz
Erdal 5 ay önce
Bir bu eksikti.sayın bakanım öğrenciyi eğitimi kağıt üzerinde tamamlayıp zaten bunu yapıyorlar buna engel olmaya çalışıyoruz bakanlık yapınca bırakıyoruz bu yanlışlarla dünyada yüzüncü sıralarda olduğumuzu hatırlatırım mağlesef öğretmenimiz eğitim bilincinde değil kafalarına spor gezme tozma düşürerek sadece boşver eğlenmene bak demelerini sağlarız, ders sayısını yarıya düşürmeden öğrenciyle eğitim için ilgilenmelerini sağlamadan bu faaliyetler sadece zarar verecek.
Sınıf öğretmenleri 5 ay önce
Öğretmen yer değiştirme yönetmeliği sil baştan değiştirilmelidir Her öğretmenin rahatlıkla yer değiştirebildiği bir sistem geliştirilmelidir Sınıf öğretmenlerine farklı kurumlarda farklı kadrolar açılmalıdır öğretmenlere lojman tahsis edilmelidir elektrik su doğalgaz İnternet gıda ücreti bedava olmalıdır 10 yıllık öğretmenlere üniversitede hoca olma imkanı tanınmalıdır
Huriye 5 ay önce
Eğitimin ve öğretmenlerin o kadar çok sorunu var ki
yunus armut 5 ay önce
sayin bakanim zaman turnuva zamani degil' bak trump a ekonominizi mahvederim diyo sen bilin
Köktürk 5 ay önce
Sayın Bakanın sporun yanında şu 3600 ek göstregeyede bir el atsanız.zira hep sözler verildi üstüne yıllar geçti.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@