banner374
09 Ağustos 2012 Perşembe 08:39
BAKANLIK ŞAŞIRDI
 
    Bugün internet sitelerinde bir haber yer aldı.Haberin başlığı ‘’422 Milli Eğitim Müdürlüğüne Soruşturma’’ adını taşıyor. Haberde Milli Eğitim Bakanlığı Tüm İl ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerini Web siteleri konusunda uyardı. 422 tane müdürlüğün isimlerinin listesini tek tek yayınlayarak soruşturma açacağını resmi yazı ile duyurdu. Deniyordu. Listeyi incelediğimizde bir isim dikkatimizi çekti. Soruşturma açılan ilçe milli eğitim müdürlükleri arasında İstanbul-Eminönü İlçe

Milli Eğitim Müdürlüğü ‘de vardı.
Listede; İstanbul-Eminönü İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü     hhtp://eminonu.meb.gov.tr  olarak geçiyordu. Ancak İstanbul’un Eminönü İlçesi 2008 yılında “Büyükşehir Belediyesi Sınırları İçerisinde İlçe Kurulması ve Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılması Hakkındaki Kanun” çerçevesinde kaldırılıp fatih ilçesine bağlanmıştı.
Yani 2008’den beri İstanbul’da Eminönü diye bir ilçe yoktu. Milli Eğitim Bakanlığı 4 yıldır Eminönü İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü diye bir biriminin olmadığını bilmiyordu. Bilmediği yetmezmiş gibi bir de soruşturma açıyordu. İşin ilginci İstanbul MEM’in bağlantılar butonunda Milli Eğitim Müdürlükleri butonuna tıkladığınızdahttp://www.meb.gov.tr/baglantilar/mem/ linkinde gelen haritadaki bağlantıda da Eminönü duruyordu.
Ne diyelim…Yorum yok!
banner182
Son Güncelleme: 09.08.2012 08:39
Anahtar Kelimeler:
bakanlık şaşırdı
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
öğretmen 4 yıl önce

mebe meb nasıl olunur öğretmen gerek