banner406
banner396
19 Haziran 2013 Çarşamba 22:00
Başakşehir İlçe MEM'den TEKZİP
 Sayın

TEKZİP ve DÜZELTME METNİDİR

       

10.06.2013 tarihinde internet sitelerinizde bir sendikanın Şube Başkan Yardımcısı sıfatını kullanan temsilcisi şahıs tarafından öğretmene yakışmayacak üslupta kurumumuzu hedef alan İlçe Milli Eğitimde Garip Uygulama:3 Koltukta 1 Müdür tarzındaki seviyesiz, karalayıcı ve kamu kurumunu etkisizleştirmeyi hedef alan, kamuoyonu yanlış yönlendirmeye sebebiyet veren bir haber yayımlanmıştır.

Bu çerçevede;  kamuoyunun doğru bilgilendirilmesini sağlamak üzere aşağıdaki açıklamanın yapılmasına ihtiyaç duyulmuştur.

1.      Toplu konut alanında bulunan Başakşehir ilçesinde her yıl 5 - 10 yeni okul inşaatı devam etmekte, bu inşaatların arazisinin belirlenmesinden Eğitim Öğretim ortamının sağlanmasına kadar gelişen süreçler Müdürlüğümüzce titizlikle yönetilmektedir. Bu süreçteki geçici kabul yapılması, açılış onayının alınması, norm belirlenmesi, kurucu müdür görevlendirilmesi vb. en küçük gecikme ve aksaklıktan okullar bir yıl olumsuz etkilenmektedir.

2.      Halen İnşaat halindeki okullarımızdan 2013-2014 Öğretim yılında açılabilecek aşamada olan ancak henüz geçici kabulü dahi yapılamayan 4 okulun iş ve işlemlerinin yürütülmesi ve takibi hususunda, Norm kadroların belirlenip, girişlerinin yapılması suretiyle öğretmen tercih ve atama dönemine hazır olması, abonelik işlerinin yapılabilmesi, Anadolu liselerinde öğrenci tercihlerine kurumları açılması için Kaymakamlık Onayı ile işlemlerin Şube Müdürlerinin tarafından yapılması pratik çözüm ve kurumlarımızın, öğrencilerimizin ve kamunun yararı açısından önem arz etmiştir.

3.      İlçemizdeki eğitimcilerin pek çoğunda kuruculuk ve yöneticilik yapma yetenek ve donanımı haber yapan alakasız şahıslardan çok daha fazla olduğu malumumuzdur. Kurucu Müdürlük görevi ile ilgili Yönetmelik tarafımızdan, iddia sahiplerinden daha iyi bilinmektedir. Çünkü iddia sahibinin ömründen daha fazla yöneticilik tecrübesi tüm ilçe yöneticilerimizde mevcuttur.

4.      Milli Eğitim Bakanlığınca Kurum norm kadro giriş tarihleri sınırlandırılmış olup kurumlar tarafından 20 - 26 Mayıs 2013 tarihlerinde işlem yapılma zorunluluğu bulunduğundan yeni açılacak okulların kuruluşları Şube Müdürlerimizce asli görevlerinin yanı sıra fazladan yapılması hizmetin gereğidir. Birilerini rahatsız etmesi düşündürücüdür.

5.      Üç koltuğa bir müdür iddiası tamamen uydurma, asılsız ve iftiradır. Bahse konu okula aynı binada bulunan bir ilköğretim okulu müdürü kurucu müdür olmak için müracaat etmiş onay alınamamıştır. Yazıda kastedilen okula haberde atanamayan kişi olarak gösterilen şahısın müdür olarak görevlendirilmesi yapılmış 22 Mayıs 2013 tarihinden itibaren görevini devam ettiği bilindiği halde yalan haber yapılmıştır.

6.      Bir kurumsal kimliği kullanarak kamu kurumu hakkında ‘’İnce hesaplar gibi’’ bayağı bir ifadeyle konunun haber yapılması haberi yapan ve yaptıran kişilerin hiçbir yönetimde devlet donanımı ve tecrübesi olmadan, kulaktan dolma haberleri, doğruluğunu araştırmadan, haber gibi yazmaları şahsi menfaatlerini kurumların ve öğrencilerin eğitiminin kısaca kamu yararının üzerinde görmelerinin yansımasıdır. Bir memurun üst kurumuna iftira atacak boyutta çirkinleşen ifadelerle gücünü nereden aldığı düşündürücüdür. Bu kişilerin ilçemizle ilgili haber yapmalarının amaçlarının yasal şartlarda müdür olarak atanamama gibi veya başka hesaplara mı dayandığı sorusunu akla getirmektedir. Haber yapan bu kişinin Eğitim Yönetimi alanında uzmanlıkları ve söz hakları tartışılabilir. Bütün iddialar kişisel hırs ve hesapların ürünüdür.

          Sonuç olarak, Başakşehir İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün uyguladığı ve eğitim öğretim camiasının ve kamu yararının gözetildiği uygulamanın tamamen yanlış yansıtılan bilgilerin yukarıdaki açıklamalar çerçevesinde düzeltilmesini ayrıca bu açıklamanın 5817 sayılı Basın Kanunu’nun 14. Maddesine istinaden aynı sayfada, aynı başlık altında yayımlanmasını kanuni haklarımız saklı kalmak suretiyle rica ederim.  14.06.2013

 

 

   İsmail BALTACI

Başakşehir İlçe Milli Eğitim Müdürü

Son Güncelleme: 19.06.2013 22:00
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.