banner374
12 Haziran 2012 Salı 06:51
Başörtülü öğrenciye öğretmenlerin hakaret ettiği iddiası...
Manisa'da bir veli, karne almaya başörtüsüyle giden kızına bazı öğretmenlerin hakaret ettiği iddiasıyla şikayetçi oldu.


Veli Mehmet Şafak, kızı Zeynep Şafak'ın eğitim gördüğü ilköğretim okulunun önünde yaptığı açıklamada, kızının karnelerin verildiği cuma günü okula başörtüsüyle gittiğini söyledi.


Kızının müdür yardımcısı ile iki öğretmenin başörtülü olması nedeniyle kendisine hakaret ettiğini söylemesi üzerine okula gittiğini ifade eden Şafak, şöyle konuştu:


''Okula geldiğimde kızım ağlıyordu. Başörtülü geldiği için öğretmenlerinin kendisine hakaret ettiğini söyledi. Diğer öğrencilerin serbest kıyafetle karne almaya geldiği bir günde başörtüsüyle okula gelmek yönetmeliğe aykırıysa disiplin soruşturması başlatılabilirdi. Hiçbir gerekçe kızıma böyle bir hakaret edilmesini meşru kılmaz. Bu öğretmenlerle konuşarak kızımdan özür dilemelerini istedim ancak bu özür dilenmediği için Manisa Emniyet Müdürlüğü Çocuk Şube Müdürlüğü'ne giderek sorumlu öğretmenler hakkında şikayetçi olduk. İl Milli Eğitim Müdürlüğü'ne de sorumluların cezalandırılması için dilekçe verdik.''


8. sınıf öğrencisi Zeynep Şafak ise öğretmenlerinin karne almaya serbest kıyafetle gelinebileceğini söylemesi üzerine başörtüsüyle gittiğini belirtti.


İki öğretmen ile müdür yardımcısının karne almaya başörtülü gelmesi nedeniyle kendisine hakaret ettiğini söyleyen Şafak, ''Bütün bu olaylara arkadaşlarım da şahit'' dedi.


Manisa Milli Eğitim Müdürü Mustafa Altınsoy da olayla ilgili inceleme başlatıldığını kaydederek, ''İnceleme sonucuna göre gerek görürsek soruşturma açacağız'' diye konuştu.
 
banner182
Son Güncelleme: 12.06.2012 06:51
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol