banner374
16 Mart 2013 Cumartesi 10:01
Başörtüsü nedeni ile atılan öğretmen göreve iade edildi
 Sultanbeyli Mehmet Akif Ersoy İlköğretim okulunda başörtüsü ile derse giren Şehri Küçük’ün, okul müdürü tarafından, öğrencilerin ortasında rencide edilerek zorla dersten çıkartılarak görevine son verilen öğretmen Velilerin ve kamuoyunun tepkisi üzerine geri adım attı ve öğretmen görevine iade edildi.
Eş ataması dolayısıyla 77 öğretmen Sultanbeyli’den ayrıldı. 77 Öğretmenin başka ilçelere gitmesi dolaysısıyla Sultanbeyli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ücretli öğretmenler ataması ile bu boşluğu doldurdu. Ancak, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün görevlendirdiği ve 12.03.2013 tarihinde Mehmet Akif Ersoy İlköğretim okulunda göreve başlayan Şehri Küçük, dördüncü derste okul müdürü Hidayet Sarar tarafından, öğrencilerin gözü önünde dersten çıkartıldı ve ‘Kılık Kıyafet Yönetmeliğine’ aykırı olduğu gerekçesi ile okulla ilişkisi kesildi.
Müdür Sarar’ın bu esnada seminerde olduğu ve yetkinin de müdür yardımcısında olduğu, buna rağmen seminer esnasında okula gelerek işlem yaptığı iddia edilmişti.
Sitemizde ve medyada yer alan haberler üzerine Okul müdür geri adım attı ve görevden alınan öğretmen tekrar görevine iade edildi.


banner182
Son Güncelleme: 16.03.2013 10:01
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
odemisli01 4 yıl önce

helal olsun öğretmenim....tebrikler...