banner374
07 Aralık 2012 Cuma 12:30
Batman'a TOBB Anadolu Lisesi açılıyor

Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, eğitime öncelik verdiklerini belirterek, bütçenin yüzde 17'sinin eğitime ayrıldığını ifade etti. Şimşek, "Batman'da öğretmen başına düşen öğrenci sayısını 39'dan 24'e indirdik.” dedi.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Batman'a TOBB Anadolu Lisesi yapıyor. TOBB'un imza törenine katılan Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, eğitime öncelik verdiklerini ifade ederek, “Türkiye, 10 yıl önce bütçesinin yüzde 9,4'ünü eğitime ayırırdı. Şimdi ise bütçesinin yüzde 17'sini eğitime ayırıyor. Batman'da öğretmen başına düşen öğrenci sayısını 39'dan 24'e indirdik.” dedi.

Batman'ın hızlı bir şekilde büyüme potansiyeline sahip olduğunu vurgulayan Maliye Bakanı, Batman'ın 100 milyon dolar ihracat yaptığını kaydetti. Bakan Şimşek, Batman'da birinci organize sanayi bölgesini kurduklarını, şimdi de ikinci organize sanayi bölgesini açmaya hazırlandıklarını bildirdi. Maliye Bakanı'nın konuşmasından sonra TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu ve Batman Valisi arasında TOBB Anadolu Lisesi için imza atıldı.


banner182
Son Güncelleme: 07.12.2012 12:30
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol