banner374
15 Aralık 2015 Salı 13:01
'Bazı öğretmenler Terör Örgütü  PKK'yla işbirliği içinde'

 Şırnak'ın Cizre ve Silopi ilçelerinde dün göç vardı. İlçelerde görev yapan öğretmenler PKK terörü nedeniyle memleketlerine döndü. O öğretmenlerden bazıları yaşadıklarını anlattı;

"ÖĞRENCİLERİMİZ BİZE KALKAN OLUYORDU"

Din Kültürü öğretmeni T.C.: "Bizim okulumuz çok kötü bir yerde, Nur Mahallesi'nin tam ortasındaydı ve her yerde hendekler vardı. Hendeklerin içine beton dökülmüş ve borular döşenmişti. Hendeklerin içi bomba doluydu. Öğrencilerimizle her gün o hendeklerden zıplayarak okula gidiyorduk. Okul ve eve çocuklarla birlikte gidiyorduk. Öğrencilerimiz bize kalkan oluyordu."

"EŞİM HAMİLE DEDİM, KURTULDUM"

Silopi'de görevli Türkçe öğretmeni A.T.: "Bavullarımızı toplayıp çıktık. Otogarda teröristler silahlarını bize doğrulttu ve 'Geri gideceksiniz' dediler. YDG-H üyeleri önümüze çıktı. 'Eşim hamile' dedim ve kurtuldum."

"BAZI ÖĞRETMENLER PKK'YLA İŞBİRLİĞİ İÇİNDE"

Cizre'de görev yapan öğretmen P.S.: "Beraber çalıştığımız bazı öğretmenler de onlarla iletişimdeydi. Bu nedenle okulda rahat hareket edemiyorduk. 'Dön' dediklerinde döneriz. Askerler için nasıl kutsal bir görevse bizim için de böyle."

 Anadolu Ajansı
banner182
Son Güncelleme: 15.12.2015 13:06
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
Mustafa 13 ay önce

Bu öğretmenler geri dönecek bu nedenle lütfen adlarının baş harflerini yayından kaldırın.

Avatar
tugrul 13 ay önce

sadece öğretmenlermi devletin her kurumunda bu hainler var tek tek deşifre edilip işlerine son verilsin..bunlar çok azıttı adam oturmuş yanımda benim başkanım abdullah öcalan diyebiliyorsa bu adamın daha ne işi var devlet kurumlarında..

Avatar
faruk 13 ay önce

Aynen ben de doğuda çalışan bir öğretmen olarak şahit oldum.bszi öğretmenler pkk ile işbirliği içinde .pkk nin propagandası yapıyor sınıflarda. ..

Avatar
Kendinize gelin 13 ay önce

salak salak haberleri̇ paylaşmayin si̇z ki̇mi̇n yanindasiniz öğretmenler hedef tahtasina oturtyonuz lanet olsun öğretmen oldum güne türki̇yeni̇n en zor mesleği̇ oldu atnmak derd ataninca görev yapmasi dert

Avatar
hakan 13 ay önce

esas terörün ini devlet kadrosunda olup devlete ihanet içinde olanlar bunlar alenen korku salıyorlar batıda gelen öğretmenlere ilçe milli eğitim müdürleri şube müdürleride sözde eğitim birsenli yani sözde hükümetçi özde kapılar ardında pkk ya biz sizdenik diyorlar o pkk lı yandaşlara gizliden destek veriyorlar kendi dillerinde anlaşıyorlar hallederiz diyorlar.

Avatar
adem 13 ay önce

öğretmenlere ait ad ve soyad kısaltmasını branşını ve görev yaptığı okulun isimlerini yazmayın.. tekrar oraya gideceklerini düşünün...

Avatar
Burak 13 ay önce

aldığım haberlere göre terk eden öğretmenleri kötü zamanlar bekliyor. yani oradaki çocukların aklına girip onlar sizi terk etti artık saygı duymayacaksınız diye provake ediliyor.

Avatar
hakan 13 ay önce

devletimiz bu inlere girmedikçe pkk bitmez adamlar o kadar cesurca konuşuyorlar ki devleti kötüleyip pkk yı övüp yardım yataklık yapıyorlar okul çıkışlarında eteklilerle yüzü sarıklılarla öpüşüyorlar benim zavallı batıdan gelen öğretmenim korkudan ne yapacağını bilmiyor Allah yardımcıları olsun.