banner374
11 Nisan 2014 Cuma 22:14
Beden Eğitimi Öğretmenlerinden Eğitim-İş'e Ziyaret

 Beden Eğitimi Öğretmenleri Dernekleri Federasyonu Yönetim Kurulu Üyeleri, sendikamızı ziyaret etti.

Sendikamız Genel Merkezi’nde Genel Başkanımız Veli Demir ve MYK üyelerimizin de katılımıyla gerçekleşen görüşmede, Federasyon Yönetim Kurulu, Anadolu Meslek, Teknik ve Anadolu Teknik Liselerinin 10. sınıflarında daha önce kaldırılan iki saatlik beden eğitimi derslerinin tekrar ders programına eklendiğini belirtti. Düzenlemenin iptali için Eğitim-İş’in verdiği hukuk mücadelesi için teşekkürlerini sundu.

Genel Başkanımız Veli Demir de çocukların sporla, resimle, müzikle okulda tanışıp, yeteneklerine göre kendilerini geliştirdiklerini vurguladı ve bu derslerin kaldırılmasının çocukların estetik, sportif, işitsel, duygusal ve sosyal gelişimini sekteye uğratacağını kaydetti.  AKP iktidarı döneminde, çocukların estetik değerleri kazanmasında büyük önem taşıyan görsel sanatlar, müzik ve beden eğitimi derslerinin yok sayıldığını, ders saat sayılarının azaltılarak norm kadrolarının düşürüldüğüne dikkat çeken Demir, “Eğitim-İş olarak eğitim sistemini, kendi ideolojik öğretileriyle kuşatmaya çalışan siyasi iktidarın dayatmacı bir tavırla eğitim emekçilerinin ve öğrencilerimizin haklarını gasp etmesine izin vermeyeceğiz” dedi.

EĞİTİM-İŞ
banner182
Son Güncelleme: 11.04.2014 22:15
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
doğru mu 3 yıl önce

umarım doğrudur teşekkürler eğitim iş

Avatar
sağlık meslek liseleri hariç 3 yıl önce

sağlık meslek liselerinde önümüzdeki sene beden eğitimi dersi yok onunla ilgili ne gibi çalışmalar yapıyor sendikalar acaba ???